Udany start Podhalańskiej Kolei Regionalnej

27 kwietnia wystartowała Podhalańska Kolej Regionalna. Pociągi łączące Nowy Targ z Zakopanem w ciągu pierwszych trzech dni kursowania przewiozły ponad 2000 pasażerów.

Władze lokalne i wojewódzkie patrzą na uruchomione połączenia z optymizmem. Od piątku Zakopane i Nowy Targ połączone są czternastoma parami pociągów uruchamianych przez Polregio. Kursują one z częstotliwością około 60 minut w godzinach 6-19 oraz po godzinie 22. Obsługą połączenia zajmują się Przewozy Regionalne, które do obsługi linii wykorzystują krótkie, nowoczesne, dwuczłonowe EZT serii EN99.

W ciągu pierwszych trzech dni z nowych połączeń skorzystało 2105 osób, z czego około połowa pasażerów podróżowała w niedzielę. Średnio na jeden kurs przypadło 47 pasażerów. Patrząc na ilość pociągów uruchamianych w ciągu doby oraz fakt, że dotychczas oferta kolejowa pomiędzy tymi miastami dotychczas niemalże nie istniała wydaje się to być całkiem niezłym wynikiem. O sukcesie będzie można mówić jednak dopiero po kilku lub kilkunastu tygodniach od uruchomienia kursów, o ile liczba pasażerów będzie systematycznie wzrastać.

Celem przyciągnięcia pasażerów do pociągów wprowadzono specjalną ofertę „Taryfa Podhalańska”. Umożliwia ona skorzystanie zarówno z połączenia kolejowego, jak i komunikacji miejskiej w Nowym Targu i Zakopanem, na podstawie biletów jednorazowych (ważnych 90 lub 120 minut) i miesięcznych.

Total
0
Shares
Zobacz również: