Elfy2 zastępują EN57 na linii do Bohumina, ale jeszcze niecałkowicie

Fot. Koleje Śląskie

Już jutro wchodzi w życie korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów. Tego dnia po raz pierwszy na linię Kolei Śląskich do Bohumina wyjadą najnowsze pojazdy należące do przewoźnika, czyli Elfy 2. Nowe pojazdy odmienią jakość podróży na tej trasie, chociaż część kursów nadal będzie obsłużona starym taborem.

W obliczu zapowiedzi o oczekiwanym wjeździe nowych składów na czeską stację zapytaliśmy przewoźnika, czy pasażerowie już całkowicie pożegnają skrajnie wyeksploatowane EN57, wypożyczane od Przewozów Regionalnych. – Na obecną chwilę część kursów będzie obsługiwana jeszcze pojazdami EN57. Będziemy się starać, by były to kursy poza szczytem. Jednak pojazdy EN57 dzierżawione od przewozów Regionalnych będą stopniowo znikać z obsługiwanych przez nas linii, nie tylko tej do Czech, w ramach otrzymywania kolejnych pojazdów od PESY – informuje w rozmowie z serwisem zbiorowy.info Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Mimo, że seria EN57 nie zostanie całkiem wyparta z obsługi tej trasy to komfort podróży i tak powinien ulec skokowej poprawie.
Po zakończeniu dzierżawy seria EN57 może dalej pojawiać się na tej trasie. Według informacji przekazanych nam przez przewoźnika oprócz Elfów2 możliwość wjazdu do Bohumina mają pojazdy EN57-3001 i 3002, a także EN57AKŚ. Wszystkie te pojazdy, będące własnością Kolei Śląskich są jednak zmodernizowane i zdecydowanie lepiej utrzymane niż jednostki wypożyczane od Przewozów Regionalnych.

Korzystając z okazji zapytaliśmy przewoźnika o opinię na temat nowych pojazdów, które eksploatowane są już ponad pół roku. – Obecnie trudno jest nam ferować szczegółowe opinie, w sytuacji gdy trwa jeszcze proces odbioru kolejnych pojazdów. Te pociągi które do nas trafiły na obecną chwilę pracują codziennie, przejechały już ponad 100 tys. km i nie nastąpiły sytuacje dłuższego wyłączenia z eksploatacji na skutek technicznych awarii – mówi Magdalena Iwańska.

Obecnie przewoźnik dalej czeka na opóźnione dostawy nowych EZT. Z powodu wspomnianego poślizgu flotę Kolei Śląskich tymczasowo zasilił kolejny typ pojazdów, o czym informowaliśmy w zeszłą sobotę.

Total
0
Shares
Zobacz również: