Na kaszubskie szlaki ponownie wyruszy Transcassubia

Zgodnie z tradycją Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie organizuje coroczny Zjazd Kaszubów. W tym roku przypada XX edycja tej imprezy. Jak co roku z tego okazji uruchomiony zostanie pociąg specjalny Transcassubia, który dowiezie uczestników na miejsce imprezy.

Zjazd Kaszubów co roku odbywa się w innej kaszubskiej miejscowości. W ubiegłym roku miał miejsce w Rumi, w tym zaś odbędzie się w Luzinie koło Wejherowa. Specjalny pociąg będzie uruchomiony we współpracy z Polregio i zostanie zestawiony z lokomotywy i wagonów piętrowych zabierze na Północ Kaszub mieszkańców południowej i środkowej części tego regionu.

Pociąg pojedzie w dniu imprezy, czyli 7 lipca. Odjazd ze stacji Chojnice planowany jest o godzinie 5:11. Skład będzie przemieszczał się liniami kolejowymi nr 211, 201 i 202. Po drodze zabierze m.in. mieszkańców Brus, Lipusza, Kościerzyny, Żukowa i Gdyni. Przejazd do Luzina zajmie blisko 4 i pół godziny. Pociąg na miejscu zamelduje się o 9:37. Po zakończeniu imprezy, o godzinie 18:14 pociąg wyruszy w drogę powrotną i dotrze z powrotem do Chojnic o godzinie 23:15. Szczegółowy rozkład jazdy prezentujemy poniżej.


Źródło:kaszubi.pl

Wzorem lat ubiegłych przejazd Transcassubią będzie kosztował 10 złotych. Dzieci do lat 15 pojadą za darmo. Specjalny bilet będzie można nabyć u przedników partów Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, w biurze Zrzeszenia w Gdańsku lub na pokładzie pociągu Transcassubia w dniu Zjazdu.

Podobnie jak w roku ubiegłym w składzie pociągu znajdą się prawdopodobnie wagony piętrowe Goerlitz88/89, zwane potocznie „bohunami” oraz klasyczne wagony typu 120A. W składzie nie uświadczymy już kultowych wagonów piętrowych Bhp, które niedawno straciły świadectwo sprawności technicznej, o czym informowaliśmy na początku tygodnia.

Total
0
Shares
Zobacz również: