Nowe pociągi SKM Warszawa bez… toalet

SKM Warszawa podpisała kilka dni temu umowę na zakup 8 pięcioczłonowych oraz 5 czteroczłonowych EZT. Nowe pociągi będą miały wiele udogodnień dla pasażerów, ale nie będą posiadać… toalet. Faktem tym zaskoczeni są niektórzy pasażerowie, dla których obecność toalety w pociągu to standard.

Nowe pociągi będą posiadały system zliczania pasażerów, automaty biletowe oraz klimatyzację i wifi. Nie będzie jednak toalet, ponieważ zdaniem przewoźnika nie są one potrzebne. – Z uwagi na aglomeracyjny charakter połączeń obsługiwanych przez pociągi SKM oraz związaną z tym konieczność zapewnienia jak największej liczby miejsc dostępnych dla pasażerów, obecnie nie przewidujemy w nich montażu toalet – poinformował Kamil Migała, rzecznik SKM w rozmowie z gazetą Metro Warszawa.

Czy toalety w pociągach aglomeracyjnych są potrzebne? Zdania są podzielone. SKM Warszawa nie posiada toalet dla pasażerów. Drugi z mazowieckich przewoźników, Koleje Mazowieckie, swoje pociągi w takie toalety wyposażył i są dostępne dla pasażerów. W przypadku trójmiejskiej SKMki, mimo iż wszystkie pociągi są wyposażone w toalety, to nie ze wszystkich mogą korzystać pasażerowie. Trójmiejski przewoźnik umożliwia korzystanie z toalet jedynie w pociągach, które wyposażone są w zbiornik na fekalia.

Więcej o zakupie nowych pociągów dla warszawskiej SKM pisaliśmy tutaj.

Total
0
Shares
Zobacz również: