Z Wrocławia do Jelcza pociągi pojadą po zmodernizowanej linii

PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziały, że za dwa lata ukończony zostanie remont linii kolejowej z Wrocławia do Jelcza przez Swojczyce i Wojnów. Szacowany koszt remontu linii to blisko 56mln zł.

Zarządca infrastruktury ogłosił już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla rewitalizacji linii kolejowej nr 292, na odcinku Jelcz Miłoszyce – Wrocław Sołtysowice. W planach jest remont 21-kilometrowej linii kolejowej,którego zakres obejmie wymianę torów, rozjazdów, sieci trakcyjnej, a także elementów urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Prace torowe pozwolą na uzyskanie na tym odcinku prędkości maksymalnej 120km/h. Celem zwiększenia przepustowości omawianego odcinka zbudowana zostanie nowa mijanka, a także przebudowany zostanie układ torowy na stacji Wrocław Swojczyce.

Przebudowie ulegnie infrastruktura pasażerska w postaci przystanków i stacji wraz z drogami dojścia do peronów, która będzie dostosowana do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. W inwestycję włączy się też gmina Czernica, która wybuduje parkingi i wiaty rowerowe przy przystankach osobowych w: Chrząstawie, Nadolicach Wielkich, Nadolicach Małych i Dobrzykowicach Wrocławskich.

Po remoncie ułatwiony zostanie transport mieszkańców północno-wschodnich osiedli Wrocławia do centrum miasta, tworząc alternatywę dla zakorkowanych dróg kołowych. Obecnie pociągi pasażerskie na tej linii kolejowej kursują wyłącznie w dni robocze i docierają tylko do wrocławskiego Wojnowa.

Total
0
Shares
Zobacz również: