Integracja: Podróżując z Deutsche Bahn pojedziemy transportem miejskim na bilecie kolejowym

Koleje niemieckie czynią kolejny, ważny krok w kierunku integracji środków transportu publicznego, a tym samym zwiększeniem atrakcyjności transportu zbiorowego. Od początku sierpnia pasażerowie pociągów dalekobieżnych będą mogli w ramach swojego biletu podróżować transportem miejskim.

Nowe udogodnienie będzie funkcjonowało w przypadku zakupu biletu na przejazd pociągiem dalekobieżnym na odległość powyżej 100 kilometrów. Podobna oferta – City Ticket, umożliwiająca bezpłatny dojazd do dworca początkowego i kontynuowanie podróży komunikacją miejską u celu w dniu przejazdu (w określonych miastach, związkach komunikacyjnych i strefach), jest znana już części pasażerów DB, bowiem była dostępna dla posiadaczy karty rabatowej BahnCard. Teraz staje się ona dostępna dla każdego pasażera, niezależnie od tego czy posiada kartę rabatową.

Od środy oferta będzie dostępna zarówno dla osób wykupujących bilet normalny w taryfie flex, jak i bilet promocyjny. Na biletach będzie znajdował się specjalny nadruk City Ticket, świadczący o możliwości podróży transportem miejskim. Oferta nie będzie dotyczyła pasażerów podróżujących z wykorzystaniem biletów międzynarodowych. Pełny spis miast, w których będzie obowiązywała oferta City Ticket znajduje się na stronie Deutsche Bahn.

Total
0
Shares
Zobacz również: