Magistrala E20: powrót pociągów pomiędzy Wrześnią a Koninem

W minioną niedzielę na magistrali E20 pomiędzy Wrześnią a Koninem przywrócono ruch pociągów. Linia była dotychczas nieczynna przez wiele miesięcy z powodu modernizacji linii Warszawa – Poznań.

Na razie po linii kursują tylko pociągi Kolei Wielkopolskich do Poznania. Z Powodu rozpoczęcia prac na kolejnym odcinku, pomiędzy Koninem a Kutnem, pociągi dalekobieżne dalej kursują trasami objazdowymi. Czas przejazd 50-kilometrowego odcinka z Konina do Wrześni wynosi jednak blisko godziny. Jest to spowodowane wprowadzonymi tymczasowo ograniczeniami, związanymi z prowadzeniem innych robót, które nie wymuszają całkowitego zamknięcia linii.

Modernizacja linii kolejowej Warszawa – Poznań na odcinku Sochaczew – Swarzędz ma na celu poprawę przepustowości, co przełoży się na umożliwienie przejazdu znacznie większej liczby pociągów i usprawnienie ruchu, zarówno dalekobieżnego jak i lokalnego. Dodatkowym efektem będzie podniesienie jakości obsługi podróżnych na wyremontowanych elementach infrastruktury związanej z bezpośrednią obsługą pasażerów, tj. peronów, wiat, dojść na perony itd. Czas przejazdu na trasie skróci się nieznacznie, bowiem prędkość maksymalna na linii nie będzie podnoszona i wyniesie 160km/h. Modernizacja ma się zakończyć pod koniec 2020 roku.

Total
0
Shares
Zobacz również: