Na nowe przystanki ŁKA trzeba będzie poczekać

Niestety nie udało się znaleźć wykonawcy na budowę nowych oraz remont istniejących przystanków kolejowych na terenie Łodzi. To oznacza, że inwestycje kluczowe dla dostępności kolei w mieście opóźnią się.

Przedmiotem zamówienia było zaprojektowanie i przeprowadzenie budowy nowych przystanków kolejowych Łódź Warszawska oraz Łódź Radgoszcz Wschód, na linii kolejowej nr 16 pomiędzy Zgierzem a Łodzią Widzewem. Ponadto na linii kolejowej nr 14 pomiędzy Łodzią Kaliską a Lublinkiem miał powstać przystanek Łódź Retkinia. Dodatkowo w ramach tej inwestycji wybudowane kilka lat temu przystanki Łódź Arturówek i Łódź Stoki miały ulec modernizacji, dotyczącej dojść na perony. Najważniejszym elementem miała być jednak budowa mijanki na przystanku Łódź Marysin, obejmująca budowę drugiego toru z rozjazdami oraz dodatkowego peronu. Celem przebudowy w Marysinie miała być poprawa przepustowości na jednotorowym odcinku Łódź Widzew – Zgierz.

Powyższe prace zaplanowano w ramach kolejnego etapu projektu przystankowego UM Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Niestety do szacowanego na ok 26,5mln zł netto przetargu nie zgłosił się żaden wykonawca. Wobec tego faktu przetarg został unieważniony. Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie będą kolejne kroki w sprawie realizacji tego ważnego dla poprawy dostępności i efektywności łódzkiej kolei przedsięwzięcia.

Total
0
Shares
Zobacz również: