Szukamy najwolniejszej linii autobusowej i tramwajowej w Polsce!

Przystanki co 150 metrów, 20 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, wypadki i wieczne korki – to tylko niektóre z przyczyn niskiej prędkości autobusów i tramwajów. Rozpoczynamy poszukiwania najwolniejszej linii autobusowej oraz tramwajowej w Polsce. Czekamy na Wasze propozycje!

Nowojorska organizacja praw pasażerów Straphangers Campaign przyznała właśnie swoje doroczne nagrody Pokey and Schleppie Awards. Są to wyróżnienia dla najwolniejszej i najbardziej zawodnej linii autobusowej w Nowym Jorku. Tegoroczną nagrodę zgarnęła linia M42, która kursuje wzdłuż 42 Street na Manhattanie. Autobusy na tej linii poruszają się ze średnią prędkością… 5,1 km/h. Dla porównania za średnią prędkość chodu człowieka uznaje się od 4 do 6 km/h.

A na której linii autobusowej i tramwajowej w Polsce pojazdy poruszają się z najniższą prędkością? Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach pod tym tekstem oraz na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie Wasze propozycje zweryfikujemy. Sami też będziemy tropić “ślimaczane” linie. Myślicie, że znajdziemy nad Wisłą odpowiednik nowojorskiej M42?

Wpisujecie numery linii oraz oczywiście nazwy miast. Niech wygra najlepsza, znaczy najwolniejsza linia w Polsce!

Total
0
Shares
  1. W Gdańsku to przede wszystkim linie 2 i 6. W szczególności “6”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: