KategorieAnalizyWiadomości

To czytaliście najchętniej! TOP 10 artykułów z 2019 roku

Wśród kilkuset opublikowanych przez nas w tym roku materiałów, wybraliśmy TOP 10 najczęściej czytanych. Jest kilka niespodzianek, przynajmniej dla nas.

Miejsca 6 – 10

Nasze TOP 10, na ostatnim miejscu otwiera artykuł „Pierwsza klasa gorsza od drugiej – pasażerowie PKP IC rozżaleni„. Oczko wyżej znalazł się materiał poświęcony problemom z odbiorem przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje nowych tramwajów Pesa Jazz (Nowy gdański JAZZ niezgodny z zamówieniem?).

Miejsce numer 8 pod względem liczny odsłon to kontynuacja dobrze znanego już tematu gdy 1 klasa okazała się gorsza od drugiej. Artykuł „Jedynka gorsza od dwójki – PKP IC: sytuacja przejściowa” zawierał wyjaśnienia przewoźnika.

Szczęśliwą siódemkę okupuje w tym roku poradnikowy materiał o miejscówkach. Nasza publikacja „Jak poprawnie czytać kolejowe bilety i miejscówki?” odwiedzana jest przez pasażerów, którzy w wyszukiwarce Google poszukują odpowiedzi na pytanie „jak czytać bilet kolejowy”.

Szóste miejsce w rankingu TOP 10 należy do najnowszego artykułu w serwisie Zbiorowy.info czyli tekstu „Słowackie wagony zagościły na polskich torach„. Myślimy, że ten artykuł jest na tyle świeży, że nie trzeba go przypominać.

Miejsce 5

Drugą połową naszego zestawienia otwiera cennik. W materiale „Zawsze chciałeś mieć własny pociąg? Zobacz, ile musisz wydać!” postanowiliśmy sprawdzić, ale trzeba wydać aby spełnić marzenie o posiadaniu własnego pociągu. Okazuje się, że jeżeli pójdziemy na drobne ustępstwa, to nasz nowy pociąg nie będzie nas kosztować fortuny.

Miejsce 4

Tuż za podium statystyk poczytności znalazł się tekst „Pendolino w Polsce i Czechach – gdzie jest prawdziwy standard premium?„. W sierpniowym materiale przybliżyliśmy Wam standard pociągów premium u naszych południowych sąsiadów. Porównaliśmy go również do tego oferowanego pasażerom w polskim Pendolino. Jak myślicie, gdzie usługa jest bardziej Premium?

Miejsce 3

Brązowy medal w kategorii „Wasze zainteresowanie” zdobywa… wpadka PKP Intercity związana z wdrożeniem nowego rozkładu jazdy 2019/2020. Okazało się bowiem, że narodowy przewoźnik sprzedawał, we własnym systemie biletowym, miejsca w wagonie który nigdy nie miał istnieć.

Miejsce 2

Na środkowym miejscu podium znalazł się materiał poradnikowy dla pasażerów PKP Intercity. Nieświadomy pasażer nieraz zastanawiał się pewnie, kto wpadł na pomysł tak szalonego numerowania miejsc w przedziałach. Okazuje się, że ta numeracja ma sens i jest bardzo czytelna.

Miejsce 1

Niekwestionowanym liderem czytelnictwa z tegorocznych artykułów okazała się analiza cięć połączeń kolejowych w południowo-wschodniej Polsce. Tekst Emila wywołał sporą dyskusję na Facebooku oraz forach internetowych. Temat został też podjęty przez inne redakcje branżowe oraz regionalne.

Podziękowania

Na koniec chcielibyśmy podziękować Wam za obecność i lekturę serwisu. Bez Was, naszych czytelników, serwis zbiorowy.info byłby tylko kolejną stroną internetową o transporcie publicznym. Aż dwa z pośród opisanych powyżej artykułów to Wasze historie, które my ubraliśmy w artykuł.

Dziękujemy za wszystkie „lajki na fejsie”, komentarze, maile. Chcielibyśmy też podziękować naszym czytelnikom za teksty gościnne – Marcel Czarnecki zagościł na naszych łamach aż 9 razy, zaś Janek Chrzanowski tylko raz. Dla obu Panów były to kolejne teksty w serwisie. Swoje materiały publikowali również w 2018 roku.

KategorieWiadomości

Toplista czerwca, czyli co czytaliście w portalu zbiorowy.info

Czerwiec przeszedł do historii, tak więc możemy podsumować kolejny miesiąc w naszym portalu. Wśród 10 najczęściej czytanych artykułów w minionym miesiącu znalazł się artykuł… ze stycznia!

Zazwyczaj w naszych miesięcznych zestawieniach pojawiają się jedynie artykuły z minionego miesiąca, czasami wpadnie jakiś z jeszcze wcześniejszego. Po raz pierwszy jednak w zestawieniu TOP10 gościmy artykuł sprzed 5 miesięcy – ciekawe czy zgadniecie który to 😉

TOP10 najczęściej czytanych artykułów w czerwcu:

  1. Po 59 latach zakończono eksploatację wagonów piętrowych serii Bhp
  2. Wielkie zamieszanie o miejsca w przedziale 1 klasy
  3. EW58 – historia bohatera trójmiejskich szlaków
  4. Elfem po towarowych liniach GOP
  5. Tak wygląda podróż wagonem sypialnym w Polsce
  6. Problem z Pendolinami do Kołobrzegu rozwiązany
  7. Prezes KD: Wrocławski dworzec potrzebuje szóstego peronu
  8. Jaka przyszłość czeka pojazdy serii EN81?
  9. Wagony sypialne eksploatowane w PKP IC
  10. Pociągi na CMK będą mogły wkrótce jechać 250 km/h