Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

To czytaliście najchętniej! TOP 10 artykułów z 2019 roku

Wśród kilkuset opublikowanych przez nas w tym roku materiałów, wybraliśmy TOP 10 najczęściej czytanych. Jest kilka niespodzianek, przynajmniej dla nas.

Miejsca 6 – 10

Nasze TOP 10, na ostatnim miejscu otwiera artykuł „Pierwsza klasa gorsza od drugiej – pasażerowie PKP IC rozżaleni„. Oczko wyżej znalazł się materiał poświęcony problemom z odbiorem przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje nowych tramwajów Pesa Jazz (Nowy gdański JAZZ niezgodny z zamówieniem?).

Miejsce numer 8 pod względem liczny odsłon to kontynuacja dobrze znanego już tematu gdy 1 klasa okazała się gorsza od drugiej. Artykuł „Jedynka gorsza od dwójki – PKP IC: sytuacja przejściowa” zawierał wyjaśnienia przewoźnika.

Szczęśliwą siódemkę okupuje w tym roku poradnikowy materiał o miejscówkach. Nasza publikacja „Jak poprawnie czytać kolejowe bilety i miejscówki?” odwiedzana jest przez pasażerów, którzy w wyszukiwarce Google poszukują odpowiedzi na pytanie „jak czytać bilet kolejowy”.

Szóste miejsce w rankingu TOP 10 należy do najnowszego artykułu w serwisie Zbiorowy.info czyli tekstu „Słowackie wagony zagościły na polskich torach„. Myślimy, że ten artykuł jest na tyle świeży, że nie trzeba go przypominać.

Miejsce 5

Drugą połową naszego zestawienia otwiera cennik. W materiale „Zawsze chciałeś mieć własny pociąg? Zobacz, ile musisz wydać!” postanowiliśmy sprawdzić, ale trzeba wydać aby spełnić marzenie o posiadaniu własnego pociągu. Okazuje się, że jeżeli pójdziemy na drobne ustępstwa, to nasz nowy pociąg nie będzie nas kosztować fortuny.

Miejsce 4

Tuż za podium statystyk poczytności znalazł się tekst „Pendolino w Polsce i Czechach – gdzie jest prawdziwy standard premium?„. W sierpniowym materiale przybliżyliśmy Wam standard pociągów premium u naszych południowych sąsiadów. Porównaliśmy go również do tego oferowanego pasażerom w polskim Pendolino. Jak myślicie, gdzie usługa jest bardziej Premium?

Miejsce 3

Brązowy medal w kategorii „Wasze zainteresowanie” zdobywa… wpadka PKP Intercity związana z wdrożeniem nowego rozkładu jazdy 2019/2020. Okazało się bowiem, że narodowy przewoźnik sprzedawał, we własnym systemie biletowym, miejsca w wagonie który nigdy nie miał istnieć.

Miejsce 2

Na środkowym miejscu podium znalazł się materiał poradnikowy dla pasażerów PKP Intercity. Nieświadomy pasażer nieraz zastanawiał się pewnie, kto wpadł na pomysł tak szalonego numerowania miejsc w przedziałach. Okazuje się, że ta numeracja ma sens i jest bardzo czytelna.

Miejsce 1

Niekwestionowanym liderem czytelnictwa z tegorocznych artykułów okazała się analiza cięć połączeń kolejowych w południowo-wschodniej Polsce. Tekst Emila wywołał sporą dyskusję na Facebooku oraz forach internetowych. Temat został też podjęty przez inne redakcje branżowe oraz regionalne.

Podziękowania

Na koniec chcielibyśmy podziękować Wam za obecność i lekturę serwisu. Bez Was, naszych czytelników, serwis zbiorowy.info byłby tylko kolejną stroną internetową o transporcie publicznym. Aż dwa z pośród opisanych powyżej artykułów to Wasze historie, które my ubraliśmy w artykuł.

Dziękujemy za wszystkie „lajki na fejsie”, komentarze, maile. Chcielibyśmy też podziękować naszym czytelnikom za teksty gościnne – Marcel Czarnecki zagościł na naszych łamach aż 9 razy, zaś Janek Chrzanowski tylko raz. Dla obu Panów były to kolejne teksty w serwisie. Swoje materiały publikowali również w 2018 roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More