PKP PLK rozdaje niewykorzystywane urządzenia i maszyny

Zdjęcie ilustracyjne /Fot.Olek Remesz/CC BY-SA 3.0

Stowarzyszenie kolejowe, lokalna fundacja czy szkoła prowadząca klasy kolejowe – to instytucje, które otrzymały od PKP PLK niewykorzystywane urządzenia i maszyny.

Zespół Szkół Ekologiczno – Transportowych w Gdyni otrzyma od PLK urządzenia sterowania ruchem kolejowym. We wrześniu trafi do placówki przekaźnik wtykowy, przekaźniki prądu stałego, zestaw elektroniczny, napęd zwrotnicowy, ława nastawnicza z dźwigami i zamkami, aparat blokady stacyjnej z 12 blokami i zamkami oraz skrzynia zależności kluczowa ścienna. Te specjalistyczne elementy pozwolą szkole lepiej przygotować do zawodu uczniów kolejowych kierunków.

Ponad pół kilometra szyn trafiło do Fundacji na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert” w Gminie Orzysz. Zostaną one wykorzystane do stworzenia gry edukacyjnej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości. Przekazane szyny połączą łącznie 100 punktów, które będą przypisane do 100 dat z historii Polski.

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej otrzymało od PLK… odśnieżarkę torów OMW-3A. Pojazd będzie atrakcją wystaw organizowanych przez stowarzyszenie. Wcześniej zarządca infrastruktury przekazał do Jaworzyny Śląskiej m.in. dwa wózki motorowe typu WM-10 czy wagony.

Total
0
Shares
Zobacz również: