Sąd: Biedronka na dworcu w Świeciu może działać

Dworzec Autobusowy w Świeciu /fot. Google Maps

Po wejściu z życie ustawy zakazującej handlu w niektóre niedziele, Państwowa Inspekcja Pracy zakazała handlu w Biedronce mieszczącej na dworcu autobusowym w Świeciu. Inspektor uznał bowiem, że nie jest to dworzec. Teraz sąd tą decyzje uchylił.

W kwietniu, Inspektor Pracy nakazał zamknięcie placówki, gdyż jego zdaniem dworzec autobusowy w Świeciu, dworcem wcale nie jest. – To, że wisi tam taki szyld („Dworzec Autobusowy” – przyp. red.), bo ktoś go zapomniał zdjąć 20 lat temu nie znaczy, że to PKS. Nie ma tam kas biletowych, poczekalni i dyspozytorni – podkreślał wówczas Waldemar Adametz, zastępca Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy w rozmowie z Gazetą Pomorską.

Po złożeniu odwołania od tej decyzji, właściciel sieci Biedronka wygrał przed sądem. Jeronimo Martins poinformowało właśnie lokalne media, że ich sklep mieszczący się na dworcu autobusowym będzie otwarty w najbliższą niedzielę. – Decyzja o ponownym otwarciu placówki w Świeciu w niedziele niehandlowe wiąże się z postanowieniem Sądu Rejonowego w Świeciu, który jednoznacznie uznał, że nasz sklep znajduje się na dworcu i w związku z tym, zgodnie z prawem, może być czynny w dni objęte ustawą o ograniczeniu handlu – poinformowało biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A. dziennikarzy portalu Nowe Świecie.

Total
0
Shares
Zobacz również: