Warszawiacy niezmiennie zadowoleni z metra

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Emil Włuka/zbiorowy.info

Nadszedł czas na podsumowanie czternastej edycji czerwcowych badań ankietowych w metrze warszawskim. Oprócz zebrania danych dotyczących poziomu zadowolenia z usług metra warszawskiego zebrano tradycyjnie dane statystyczne. Wynikło z nich, że pasażerowie podziemnej kolejki są… coraz młodsi.

Trend wskazujący na odmłodnienie pasażerów powinien cieszyć, bowiem może on świadczyć o tym, że młode pokolenie Warszawiaków stopniowo nabiera pozytywnych nawyków komunikacyjnych. Okazuje się, że coraz częściej metrem podróżują osoby w wieku 19-25 lat, co wpływa na średnią wieku, która obecnie wynosi 31,6 roku. W 2017 roku ta średnia była wyższa i wynosiła 32,5 roku.

Co ciekawe, okazuje się, że metrem podróżuje coraz więcej… Warszawiaków. Obecnie 87% pasażerów metra deklaruje się jako Warszawiacy, zaś rok wcześniej było to tylko 82%. Rośnie także odsetek pasażerów korzystający z linii M2. W 2017 roku było to 15% wszystkich pasażerów metra. W tym roku jest to już 19%. Należy przy tym zaznaczyć, że długość linii M2 jeszcze nie zmieniła się.

Kolejny rok metro wyróżnia się bardzo wysoką oceną wśród pasażerów. Aż 97% osób korzystających z warszawskiej sieci metra ocenia ją dobrze lub bardzo dobrze. Równie niezmiennie ulubioną stacją pasażerów metra jest znajdująca się na linii M1 stacja Plac Wilsona, którą wskazało 9,6% podróżnych. Na drugim miejscu, z dwukrotnie mniejszym wynikiem była stacja Świętokrzyska.

– Wyniki badań nie są dla nas zaskoczeniem. Codziennie armia pracowników metra dba o bezpieczeństwo i komfort warszawiaków podróżujących podziemną koleją. Efekty ich pracy są nie do przecenienia i dlatego cieszę się, że po raz kolejny mieszkańcy wystawili stołecznemu metru bardzo dobre oceny – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy

Total
0
Shares
Zobacz również: