Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Warszawiacy niezmiennie zadowoleni z metra

Nadszedł czas na podsumowanie czternastej edycji czerwcowych badań ankietowych w metrze warszawskim. Oprócz zebrania danych dotyczących poziomu zadowolenia z usług metra warszawskiego zebrano tradycyjnie dane statystyczne. Wynikło z nich, że pasażerowie podziemnej kolejki są… coraz młodsi.

Trend wskazujący na odmłodnienie pasażerów powinien cieszyć, bowiem może on świadczyć o tym, że młode pokolenie Warszawiaków stopniowo nabiera pozytywnych nawyków komunikacyjnych. Okazuje się, że coraz częściej metrem podróżują osoby w wieku 19-25 lat, co wpływa na średnią wieku, która obecnie wynosi 31,6 roku. W 2017 roku ta średnia była wyższa i wynosiła 32,5 roku.

Co ciekawe, okazuje się, że metrem podróżuje coraz więcej… Warszawiaków. Obecnie 87% pasażerów metra deklaruje się jako Warszawiacy, zaś rok wcześniej było to tylko 82%. Rośnie także odsetek pasażerów korzystający z linii M2. W 2017 roku było to 15% wszystkich pasażerów metra. W tym roku jest to już 19%. Należy przy tym zaznaczyć, że długość linii M2 jeszcze nie zmieniła się.

Kolejny rok metro wyróżnia się bardzo wysoką oceną wśród pasażerów. Aż 97% osób korzystających z warszawskiej sieci metra ocenia ją dobrze lub bardzo dobrze. Równie niezmiennie ulubioną stacją pasażerów metra jest znajdująca się na linii M1 stacja Plac Wilsona, którą wskazało 9,6% podróżnych. Na drugim miejscu, z dwukrotnie mniejszym wynikiem była stacja Świętokrzyska.

– Wyniki badań nie są dla nas zaskoczeniem. Codziennie armia pracowników metra dba o bezpieczeństwo i komfort warszawiaków podróżujących podziemną koleją. Efekty ich pracy są nie do przecenienia i dlatego cieszę się, że po raz kolejny mieszkańcy wystawili stołecznemu metru bardzo dobre oceny – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy

Źródło UM Warszawa

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More