Dlaczego pociągów ŁKA do Piotrkowa i Tomaszowa będzie mało?

Pociąg ŁKA na stacji Łódź Fabryczna/fot. Emil Włuka/zbiorowy.info

Od kilkunastu dni znany jest projekt rozkładu jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na liniach z Łodzi do Radomska i Tomaszowa Mazowieckiego, które ruszą nie jak pierwotnie zapowiadano w grudniu 2018 roku, lecz dopiero w marcu 2019 roku. Okazało się, że pociągów będzie zaskakująco mało. Dlaczego?

O rozczarowującej ofercie ŁKA do Radomska i Tomaszowa Informowaliśmy już 3 tygodnie temu. Dokładnych informacji na temat decyzji o uruchomieniu zaledwie jednej pary pociągów zasięgnęliśmy u samego przewoźnika. Okazuje się, że przedstawiona proponowana oferta nie jest jeszcze pewna i do czasu uruchomienia może ulec modyfikacji. – Łódzka Kolej Aglomeracyjna, jako przewoźnik kolejowy realizuje połączenia na zlecenie organizatora przewozów, którym jest Urząd Marszałkowski. Oferta połączeń do Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego od marca 2019r jest ograniczona. Jednak z uwagi na bardzo duże zainteresowanie mieszkańców tych miast i oczekiwania społeczne Spółka wraz z Organizatorem prowadzi rozmowy na temat zwiększenia liczby połączeń już od czerwca 2019r. – tłumaczy przyczyny skromnej oferty Marta Makowska, rzecznik prasowy ŁKA.

Pewną informacją jest, że liczba połączeń, jaka będzie początkowo uruchamiana nie jest ofertą docelową na wyżej wymienionych trasach. W długofalowej perspektywie oferta będzie bardziej rozbudowana. Od czego będzie zależał kształt ostatecznej oferty? – Liczba połączeń jest uzależniona od zleconej przez Organizatora pracy przewozowej. Rozmowy na ten temat jeszcze trwają. Ideą Spółki jest zapewnienie mieszkańcom województwa jak najlepszej oferty przewozowej. Dla obecnie obsługiwanych linii do Sieradza czy Łowicza, które charakteryzują się wysoką frekwencją są to połączenia średnio co godzinę. W przypadku linii do Piotrkowa Trybunalskiego/Radomska oraz Tomaszowa istotna będzie także frekwencja i ograniczenia infrastrukturalne trasowania pociągów – mówi dla serwisu zbiorowy.info Marta Makowska.

Rozwojowi siatki połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będziemy przyglądać się na łamach serwisu zbiorowy.info.

Total
18
Shares
Zobacz również: