Wandal pomalował farbą JADĄCY pociąg KD [VIDEO]

Zniszczony sklad /Fot.KD

Do nietypowego i niebezpiecznegoo zdarzenia doszło w miniony piątek na trasie kolejowej Legnica – Wrocław. Zniszczony został zbliżający się do stacji Wrocław Leśnica pociąg Kolei Dolnośląskich.

W miniony piątek, zamaskowana osoba, która znajdowała się poniżej torów, przy użyciu narzędzia natryskowego z farbą zniszczyła cały pociąg KD. Zdarzenie miało miejsce na linii nr 275, na odcinku pomiędzy stacją Wrocław Leśnica i Mrozowem. – Piątkowy incydent to zorganizowany akt wandalizmu, który nie tylko spowodował szkodę w pojeździe, opóźnienie pociągu i konieczność wyłączenia z ruchu, ale przede wszystkim mógł zagrozić bezpieczeństwu ruchu kolejowego. Pociąg jechał z prędkością 130 km/h i zbliżał się do stacji Wrocław Leśnica – relacjonuje Bogusław Godlewski, Rzecznik Prasowy KD.

Władze regionalnego przewoźnika natychmiast złożyły zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, ale także wyznaczyły nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawcy tego zdarzenia. – Było to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne, które mogło wywołać wiele negatywnych skutków. Każde nagłe zahamowanie byłoby niezwykle niebezpieczne dla podróżnych – dodaje Godlewski.

Zniszczony sklad /Fot.KD
Total
6
Shares
1 komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: