Bilety miesięczne będą ważne jedynie na wybranym kursie – nowa polityka PKS Kłodzko

Pasażerowie PKS Kłodzko z biletami miesięcznymi będą mogli jeździć jedynie wybranymi kursami, tymi, które zadeklarują na początku miesiąca. W grudniu przewoźnik „toleruje” jeszcze przejazdami innymi kursami niż wskazane na bilecie.

Pasażerowie kłodzkiego PKSu skarżyli się, że autobusy na niektórych kursach są przepełnione i czasami nie zabierają pasażerów z przystanków. W głosy te postanowił się wsłuchać zarząd spółki, chcąc rozwiązać problem nieprzewidywalności ilości pasażerów w pojeździe, wprowadził nową zasadę działania biletów miesięcznych. Od 1 grudnia, pasażerowie podczas zakupu biletów miesięcznych muszą wskazać po jednym kursie w każdą stronę, którymi będą jeździć. Przejazd innymi kursami bez zakupu dodatkowego biletu jednorazowego będzie niemożliwy.

Takie rozwiązanie rozzłościło pasażerów, szczególnie tych młodszych. Bo o ile pasażerowie, którzy , to uczniowie korzystają z różnych kursów w zależności od początku i zakończenia lekcji. – Tylko w naszym chorym PKSie nie będzie teraz można dojechać ze szkoły do domu i z powrotem. Zarząd w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że uczniowie zaczynają i kończą lekcje w różnych godzinach w poszczególnych dniach tygodnia – napisał na profilu przewoźnika na Facebooku jeden z pasażerów.

Jako że decyzja dla części pasażerów była dość trudna, przewoźnik postanowił w grudniu tymczasowo „tolerować” pasażerów na innych kursach. – W grudniu tolerowane będą Państwa przejazdy w innych godzinach niż zadeklarowano na bilecie miesięcznym. Od 1 stycznia 2019 r. obowiązek respektowania godziny kursu z wykupionego biletu miesięcznego będzie stosowany w pełni – napisała spółka w komunikacie dla pasażerów.

Total
14
Shares
Zobacz również: