Na linii do Zgorzelca stoją już słupy trakcyjne

Fot. PKP PLK

Postępuje elektryfikacja linii kolejowej Węgliniec – Zgorzelec. Już w tym miesiącu sieć trakcyjna zawiśnie nad jednym z torów. Pociągi elektryczne powinny pojechać do Zgorzelca zgodnie z planem, czyli do końca 2019 roku. Wartość prowadzonych prac wynosi 70 milionów złotych, przy dofinansowaniu z UE w wysokości 59,5 mln zł.

Zgodnie z harmonogramem prac rozwieszanie sieci trakcyjnej nad torem nr 1, prowadzącym w kierunku Zgorzelca, rozpoczęła się już 11 marca i potrwa ona do 23 kwietnia. Potem prace zostaną przeniesione na sąsiedni tor nr 2. Do tej pory wzdłuż linii Węgliniec – Zgorzelec zbudowano konstrukcje wsporcze dla sieci trakcyjnej, na które składa się 920 słupów, a także 54 bramki. Oprócz prac związanych z rozwieszaniem sieci trakcyjnej trwają działania związane z zapewnieniem dostawy energii elektrycznej do sieci. W tym celu budowane są dwie podstacje w Pieńsku i Zgorzelcu.

Elektryfikacja odcinka Węgliniec – Zgorzelec stanowi dokończenie elektryfikacji magistrali E-30. Dzięki temu pociągi prowadzone trakcją elektryczną będą mogły pojechać od granicy polsko – niemieckiej aż do granicy polsko – ukraińskiej, bez konieczności zmiany trakcji w Węglińcu.

Total
43
Shares
Zobacz również: