Pomorskie: Wracają połączenia z Kościerzyny do Czerska. Na wakacje

Opluch – wysiadając na tym przystanku będzie można dostać się nad Jezioro Wdzydze /Fot.: Panek/CC BY-SA 4.0

Od najbliższej soboty, 6 lipca na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Przewozy Regionalne uruchomią dodatkowe pociągi w relacji Chojnice – Czersk oraz Czersk – Kościerzyna. Obecnie odcinka Czersk – Kościerzyna nie pokonują żadne pociągi pasażerskie.

Nowe połączenia zostaną uruchomione 6 lipca i będą kursować w soboty, niedziele i święta do 1 września. Zaplanowane zostały 2 pary połączeń w relacji Chojnice – Czersk i 2 pary połączeń w relacji Czersk – Kościerzyna. Pociągi obu relacji są ze sobą skomunikowane na stacji Czersk. Niewykluczone, że będą obsługiwane jednym pojazdem, co być może pozwoli wyeliminować przesiadkę. Pierwszy pociąg wyjedzie z Chojnic o godzinie 7:50 i dotrze do Czerska o godzinie 8:18. W drogę do Kościerzyny pociąg wyruszy o godzinie 8:24 i dotrze do Kościerzyny o 9:05. Drugi pociąg wyjedzie z Chojnic o 16:02 i dotrze do Czerska o 16:29, by o 16:36 wyruszyć do Kościerzyny, gdzie dotrze o 17:16. W relacjach powrotnych pociągi wyruszą z Kościerzyny o 9:30 i 17:27. W Czersku pociągi zameldują się o 10:10 i 18:06. Pociągi do Chojnic dotrą odpowiednio o 10:47 i 18:39.

Połączenia zostały wprowadzone do rozkładu jazdy dość niespodziewanie. Wraz z wejściem w życie czerwcowej korekty rozkładu jazdy nie było jeszcze informacji o ich uruchomieniu. Uruchomione połączenia pozwolą na dojazd m.in. do położonego na Kaszubach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, na terenie którego znajduje się znane w okolicy Jezioro Wdzydze. By dostać się nad jezioro najlepiej jest wysiąść na przystanku Olpuch.

Total
51
Shares
Zobacz również: