Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Pomorskie: Wracają połączenia z Kościerzyny do Czerska. Na wakacje

Od najbliższej soboty, 6 lipca na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Przewozy Regionalne uruchomią dodatkowe pociągi w relacji Chojnice – Czersk oraz Czersk – Kościerzyna. Obecnie odcinka Czersk – Kościerzyna nie pokonują żadne pociągi pasażerskie.

Nowe połączenia zostaną uruchomione 6 lipca i będą kursować w soboty, niedziele i święta do 1 września. Zaplanowane zostały 2 pary połączeń w relacji Chojnice – Czersk i 2 pary połączeń w relacji Czersk – Kościerzyna. Pociągi obu relacji są ze sobą skomunikowane na stacji Czersk. Niewykluczone, że będą obsługiwane jednym pojazdem, co być może pozwoli wyeliminować przesiadkę. Pierwszy pociąg wyjedzie z Chojnic o godzinie 7:50 i dotrze do Czerska o godzinie 8:18. W drogę do Kościerzyny pociąg wyruszy o godzinie 8:24 i dotrze do Kościerzyny o 9:05. Drugi pociąg wyjedzie z Chojnic o 16:02 i dotrze do Czerska o 16:29, by o 16:36 wyruszyć do Kościerzyny, gdzie dotrze o 17:16. W relacjach powrotnych pociągi wyruszą z Kościerzyny o 9:30 i 17:27. W Czersku pociągi zameldują się o 10:10 i 18:06. Pociągi do Chojnic dotrą odpowiednio o 10:47 i 18:39.

Połączenia zostały wprowadzone do rozkładu jazdy dość niespodziewanie. Wraz z wejściem w życie czerwcowej korekty rozkładu jazdy nie było jeszcze informacji o ich uruchomieniu. Uruchomione połączenia pozwolą na dojazd m.in. do położonego na Kaszubach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, na terenie którego znajduje się znane w okolicy Jezioro Wdzydze. By dostać się nad jezioro najlepiej jest wysiąść na przystanku Olpuch.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More