Maseczki dla pasażerów od kolejowych przewoźników

Fot. Koleje Dolnośląskie

Od kilku dni w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, w tym w środkach transportu zbiorowego. W związku z tym część przewoźników samorządowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podróżnych i rozdaje pasażerom maseczki.

Z akcją 20 kwietnia ruszyły Koleje Dolnośląskie. Przewoźnik rozdaje maseczki swoim stałym pasażerom. Do każdego nowo zakupionego biletu sieciowego pasażerowie otrzymują zestaw 20 jednorazowych maseczek ochronnych. Bilet sieciowy można nabyć w specjalnej, promocyjnej cenie za 249 złotych w przypadku biletu normalnego.

– Zależy nam na bezpieczeństwie pracowników i pasażerów. „Bezpieczni z KD” jest kontynuacją działań ograniczających rozprzestrzenianiu się epidemii, które podejmujemy w ostatnich tygodniach. Dołączenie 20 maseczek pozwoli podróżnym na bezpieczne dojazdy do pracy – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Aby otrzymać maseczki bilet należy kupić oczywiście tylko w kasach biletowych Kolei Dolnośląskich.  Bilet sieciowy w promocyjnej cenie obejmuje swoim zasięgiem obowiązywania wszystkie trasy Kolei Dolnośląskich. Przy zakupie biletów sieciowych obowiązują wszystkie ulgi ustawowe.

Nie tylko Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie nie są jednak pierwszym przewoźnikiem, który rozdaje swoim pasażerom maseczki. Nieco inną taktykę już wcześniej zastosowała Łódzka Kolej Aglomeracyjna. W pociągach tego przewoźnika maseczki rozdawali pasażerom w pociągu konduktorzy i kierownicy pociągów w trakcie kontroli biletów.

Rozdanie pasażerom maseczek jest dobrą formą na walkę z pandemią koronawirusa oraz budowania zaufania pasażerów do przewoźników. Są także dobrą zachętą do pozostania pasażerem kolei nawet w dobie pandemii.

Z drugiej strony jednak trzeba pamiętać, że zarówno ŁKA jak i Koleje Dolnośląskie drastycznie ograniczyły swoją ofertę połączeń, co utrudnia korzystanie z transportu kolejowego. Przed zdecydowaniem się na podróż pociągiem rekomendujemy pasażerom sprawdzenie aktualnego rozkładu jazdy.

Total
5
Shares
Zobacz również: