W PKP Intercity znów na stojąco. Są wyjątki

Pandemia koronawirusa w Polsce od kilku tygodni wygasa. Rząd znosi w związku z tym kolejne obostrzenia, także w transporcie zbiorowym. Mając taką możliwość, PKP Intercity podczas wakacji przywróci sprzedaż miejsc bez gwarancji miejsca do siedzenia.

Zgodnie z decyzją rządu od 26 czerwca tego roku całkowicie zostają zniesione obostrzenia w transporcie zbiorowym. Liczba podróżnych w różnego rodzaju środkach transportu powróci zatem do poziomu sprzed wybuchu pandemii. Skorzystają z tego nie tylko kolejowi przewoźnicy regionalni i lokalni, ale także dalekobieżny przewoźnik PKP Intercity.

Od 26 czerwca w składach wagonowych PKP Intercity z powrotem będą sprzedawane bilety bez wskazania miejsca do siedzenia. Oznacza to, że w przypadku braku wolnych miejsc siedzących bilety będą dalej sprzedawane, ale wówczas należy liczyć się z podróżą na stojąco. Sprzedaż bez biletów bez rezerwacji miejsc nie będzie możliwa w pendolino oraz w elektrycznych zespołach trakcyjnych Pesa Dart, Stadler Flirt, a także spalinowych zespołach trakcyjnych kursujących w Bieszczady. Warto przypomnieć, że przed panemią przejazd wyłącznie z miejscówką dotyczył tylko pociągów pendolino.

Oprócz pociągów pendolino przejazd wyłącznie z rezerwacją miejsca do siedzenia będzie odbywał się w 101 pociągach kategorii IC i TLK, kursujących w różne rejony Polski.

O tym, co dla pasażera oznacza brak gwarancji miejsca do siedzenia, pisaliśmy w artykule poniżej.

Total
1
Shares
Zobacz również: