Kolejkowo chce otworzyć oddziały w Warszawie i Gdańsku. Pierw szuka inwestorów

Fot. materiały prasowe


Kolejkowo wystartowało z emisją akcji. Każdy może już za kilkaset złotych stać się współwłaścicielem popularnej atrakcji i świata w miniaturze.

Obecnie na Kolejkowo składają się 2 parki miniatur: we Wrocławiu i w Gliwicach. Łącznie odwiedza je rocznie ponad 300 tysięcy gości. Spółka ogłosiła właśnie emisję publiczną 8 procent swoich akcji. Kwota emisji wynosi 2 240 tysięcy złotych.

– Nasze wystawy we Wrocławiu i w Gliwicach cieszą się dużą popularnością, codziennie pracujemy nad ekspozycją tworząc miniaturowy świat. Dostajemy propozycje otwarcia wystaw w innych miastach w Polsce i za granicą. Środki uzyskane z emisji akcji przeznaczymy na przygotowanie wystawy w Warszawie – mówi Jakub Paczyński, prezes Kolejkowa.

Przy okazji emisji akcji, spółka zaprezentowała plany otwarcia dwóch kolejnych lokalizacji – w Warszawie i Gdańsku. Otwarcie makiety Kolejkowo Warszawa planowane jest na wrzesień 2023 roku. Kolejkowo Gdańsk powstać ma dopiero w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Co otrzyma inwestor?

Społecznościowa emisja akcji Kolejkowa wiąże się też z nagrodami dla inwestorów. W
zależności od pakietu oprócz akcji można otrzymać też m.in własną figurkę, miniaturowe mieszkanie na własność w wybranej kamienicy wraz z symbolicznym aktem własności, reklamę na miniaturowym billboardzie. Dla osób, które zainwestują kilkadziesiąt tysięcy złotych przygotowano oprowadzenie po wystawie, modelarni oraz centrum sterowania makietą przez prezesa zarządu.

– Moim celem jest, aby inwestorzy, mieli poczucie uczestniczenia w tworzeniu wyjątkowej rzeczy, miniaturowego świata oraz czerpali z tego korzyści finansowe w postaci corocznych dywidend. Myślę, że część akcji Kolejkowa będzie też interesującym prezentem dla najbliższych: dzieci, wnuków, rodziców – mówi Jakub Paczyński.

Total
0
Shares
Zobacz również: