Transport międzynarodowy – co składa się na wycenę przewozu towarów?

Wycena transportu jest niejednokrotnie problemem dla wielu przedsiębiorców. Nie znając dokładnej kwoty, jaką trzeba będzie zapłacić za przewóz, ciężko jest ustalić potencjalne przychody z produkcji i dokonanej transakcji.

Większość działaczy, zmuszonych do realizacji regularnych przewozów, podejmuje z przewoźnikami współpracę, dzięki której nie muszą się martwić o sporządzanie kosztorysu dla każdego transportu. Zdarzają się jednak przypadki, w których potrzebna jest jednorazowa usługa przewozu asortymentu. Dla takich klientów istnieją dziesiątki kalkulatorów bądź też formularzy kontaktowych poszczególnych firm. Jakie czynniki uwzględnia się podczas tworzenia wyceny transportu międzynarodowego? O tym poniżej.

Podstawowe czynniki składające się na ogół wyceny

Obecnie, uzyskanie sprawnej wyceny przewozu jest możliwe dzięki nowoczesnej technologii. Przewoźnicy mają na wyposażeniu programy, które samoistnie są w stanie wyliczyć stawkę po podaniu odpowiednich informacji. Poprzez formularze kontaktowe dostępne w internecie, klienci mogą bez wychodzenia z domu poznać wszystkie koszty, które będą musieli ponieść.

Głównymi czynnikami, branymi pod uwagę w kontekście wyceny są czas realizacji oraz wielkość gabarytu. Niezależnie od tego, czy transport jest krajowy, czy też międzynarodowy – zawsze bierze się pod uwagę dwie te składowe. Wspominając o wielkości asortymentu, chodzi głównie o jego objętość, ale i wagę. Należy mieć na uwadze, że wolumen o tej samej objętości, przez wzgląd na swoją wagę, może mniej lub bardziej obciążać pojazd.

Czas realizacji jest ważny głównie dla samego przewoźnika. Raczej logiczne jest, że im bardziej zależy na czasie klientowi, tym stawka przewozu będzie wyższa.

Co jeszcze ma wpływ na wysokość stawki za przewóz?

Cała procedura przewozu międzynarodowego jest zależna od kosztów zmiennych. W ich skład wchodzą ceny paliwa czy też koszty i częstotliwość eksploatacji. Nie można więc powiedzieć, że wycena transportu międzynarodowego (https://wycentransport.pl/) za miesiąc będzie taka sama jak dziś – nawet w przypadku tego samego towaru.

W koszty całego przewozu wlicza się dodatkowo różnego rodzaju cła i opłaty celne, które przewoźnik poniesie importując towar zza granicy. Firmy muszą opłacić jeszcze wszystkich pracowników oraz wygenerować jakieś zyski, co także wlicza się do łącznej sumy. Wszystkie omówione wyżej czynniki sprowadzają się do jednej wartości, jaką jest stawka za kilometr. Może się ona różnić dodatkowo w zależności od rodzaju pojazdu i naczepy, jaką nasz wolumen będzie dostarczany.

Jak najprościej zapytać o wycenę?

W dzisiejszych czasach, aby poznać konkretną stawkę za przewóz, nie jest konieczne nawet wychodzenie z domu. Wystarczy jedynie wejść na stronę internetową danego przewoźnika i skorzystać z jednej z dostępnych opcji. Mianowicie, może to być kalkulator, który wskaże nam orientacyjny koszt po wprowadzeniu danych. Nie jest to jednak całkowicie dokładna opcja. Znacznie lepszą alternatywą są formularze kontaktowe, po których wypełnieniu, jeszcze tego samego dnia roboczego otrzymamy precyzyjną i konkretną wycenę. Jest ona w pełni wykonywana przez specjalistów, z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych danych.

Total
0
Shares
Zobacz również: