Transport Turcja – czego oczekiwać od spedytora?

Turcja to obecnie bardzo atrakcyjny kierunek dla każdego przedsiębiorstwa zajmującego się handlem. Ze względu na dużą odległość pomiędzy Polską a tym krajem warto jednak zadbać o pomoc profesjonalnego spedytora. Potrzebna będzie m.in. wiedza o tym, jaki typ transportu będzie najbardziej odpowiedni, a także o wszelkich regulacjach związanych z cłem i przewozem towarów. Na co można liczyć, korzystając z usług firmy spedycyjnej organizującej transport Turcja–Polska lub Polska–Turcja?

Transport Turcja–Polska – różne drogi przewozu towarów

Przeglądając oferty firm spedycyjnych zajmujących się przewozem ładunków pomiędzy Turcją a Polską, można spotkać się z różnymi sposobami na transport towarów. Wyróżniamy cztery podstawowe gałęzie tej branży:

  • transport drogowy,
  • transport morski,
  • transport lotniczy,
  • transport kolejowy.

W przypadku Turcji najczęściej organizuje się transport drogowy. Drogi ekspresowe oraz autostrady w docelowym państwie charakteryzują się bardzo dobrym stanem, dzięki czemu przewóz ładunków przebiega w bezpiecznych warunkach. Należy jednak pamiętać, że Turcja znajduje się poza Unią Europejską, a wiele tras prowadzi także przez inne kraje nienależące do UE, co wiąże się z dodatkowymi wymaganiami dotyczącymi m.in. cła. W zależności od rodzaju ładunku niekiedy lepszym rozwiązaniem może okazać się transport kolejowy lub morski. Wykwalifikowany spedytor nie tylko spełni oczekiwania klientów dotyczące rodzaju transportu, lecz także doradzi w wyborze najbardziej adekwatnej opcji.

Transport Turcja – rodzaje ładunków

Chcąc zorganizować eksport bądź import z Turcji, należy przede wszystkim określić rodzaj ładunku. W przypadku przewozu towarów na trasie Turcja–Polska i Polska–Turcja najczęściej mamy do czynienia z transportem drobnicowym (LTL) oraz całopojazdowym (FTL). Drugi termin odnosi się do ładunków, które zajmują całą powierzchnię pojazdu. Jest to odpowiednie rozwiązanie, gdy łączna waga towarów jest duża, a także wtedy, gdy zależy nam na prędkości dostawy – zwykle ładunki tego towaru przesyła się bezpośrednio z punktu A do punktu B.

Transport drobnicowy dotyczy z kolei przewozu towarów, które nie zajmują całej powierzchni ładunkowej, a jedynie jej część. Dostępna przestrzeń jest dzielona między różnych nadawców, dzięki czemu często jest to korzystniejsza finansowo opcja.

Spedycja Turcja: linie drobnicowe oraz współpraca z magazynami i agencjami celnymi

Wyspecjalizowani spedytorzy zapewniają metody i rozwiązania, które pozwalają zagwarantować bezpieczną dostawę ładunków klientów bez względu na konkretne wymagania. Przykładem takiego działania jest otwarcie przez firmę spedycyjną 3CARGO linii RED, czyli Regularnej Ekspresowej Drobnicy. Dzięki niej niewielkie towary są regularnie importowane i eksportowane, a nadawcy mogą stale kontrolować bieżące informacje dotyczące lokalizacji ładunku.

Ważnym elementem oferty spedytora powinien być również dostęp do firmowych magazynów, które pozwalają na przechowywanie towarów klientów. Istotny jest również stały kontakt z magazynami oraz agencjami celnymi położonymi po stronie tureckiej. Dzięki temu również w docelowym kraju można liczyć na sprawne wsparcie w zakresie cła, magazynowania czy też ubezpieczenia transportu.

Czym jest Polsko-Turecka Izba Gospodarcza?

Polsko-Turecka Izba Gospodarcza to organizacja zapewniająca wsparcie dla firm członkowskich uczestniczących w wymianie handlowej między Polską a Turcją. Instytucja działa już od kilkunastu lat i zrzesza obecnie ponad 30 przedsiębiorstw. Jej głównym zadaniem jest utrzymywanie korzystnej współpracy pomiędzy partnerami z obydwóch państw. Szukając odpowiedniego wsparcia logistycznego bądź celnego w obrocie towarowym z Turcją, warto zwrócić uwagę na firmy należące do tej organizacji.

Eksport i import z Turcji z profesjonalnym wsparciem

Turecka gospodarka rozwija się w ostatnich latach w bardzo szybkim tempie, przez co europejscy przedsiębiorcy chętnie współpracują z partnerami z tego kraju. Widać to także w przypadku polskiego rynku, który coraz bardziej otwiera się na handel z Turcją. Obecnie warto zwrócić uwagę również na spadek wartości liry tureckiej, który przekłada się na korzystniejsze warunki dla zagranicznych inwestorów oraz firmy eksportujące towary do tego państwa. Turcja to kraj, w którym można skorzystać z usług wielu firm spedycyjnych – jednym z przykładów jest 3CARGO. Przedsiębiorstwo należy do Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej, dzięki czemu jest w stanie zapewnić solidne i skuteczne wsparcie w zakresie transportu ładunków z i do Turcji.

Total
0
Shares
Zobacz również: