Lubelska parafia uruchomiła własną linię autobusową

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie uruchamia specjalną linię autobusową. Za darmo dowiezie wiernych na trzy niedzielne msze.

Głównym powodem uruchomienia kościelnej linii było to, że parafia nie ma własnego parkingu. Wierni często skarżyli się, że znalezienie wolnych miejsc postojowych było dużym wyzwaniem. Drugim powodem uruchomienia linii jest duża liczba starszych parafian, którzy nie mają możliwości dojechania autem na mszę.

– Chcę też zachęcić osoby, które dojeżdżają samochodami, żeby przesiadły się do wynajmowanego autobusu. Będzie wtedy więcej miejsc do parkowania i trochę się rozluźni. Jest też korzyść integracyjna. W autobusie będzie można porozmawiać. W końcu wszyscy jadą nim w jednym celu i mają podobne poglądy, to pewnie będą się zaprzyjaźniać – mówi ks Waldemar Sądecki, proboszcz parafii.

Kursy na linii zostały ustalone tak, aby dowieźć chętnych do kościoła na msze o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Jak przyznaje kapłan, umowa na razie podpisana jest na 3 miesiące. Po tym czasie nastąpi decyzja, czy projekt będzie kontynuowany.

Linię na zlecenie proboszcza obsługuje Miejska Korporacja Komunikacyjna. Koszty wynajmu autobusu wraz z obsługą ponosi parafia.

Total
0
Shares
Zobacz również: