Miasto finansuje powroty z cotygodniowej drogi krzyżowej

Autobus MZK Wejherowo /Fot. Emil Włuka

W każdy piątek Wielkiego Postu na Kalwarii Wejherowskiej odbywa się Droga Krzyżowa. Po jej zakończeniu uruchamiane są dodatkowe autobusy za które płacą władze miasta.

Plenerowa Droga Krzyżowa w Wejherowie organizowana jest przez zgromadzenie Ojców Franciszkanów. Jak zapewniają władze miasta, co roku wydarzenie przyciąga na wzgórza tysiące mieszkańców Wejherowa i okolic, a także pielgrzymów z Kaszub i całej Polski.

Po zakończeniu uroczystości religijnych MZK Wejherowo uruchamia dodatkowe autobusy (poza rozkładem jazdy), które mają odwieźć jej uczestników do domów. Koszty uruchomienia dodatkowych kursów pokrywane są przez samorząd Wejherowa. – Odwozy pasażerów po zakończeniu Drogi Krzyżowej realizowane są poprzez wykorzystywanie autobusów rezerwowych lub kończących pracę na innych liniach przed zjazdem do zajezdni. Autobusy włączają się w regularne linie komunikacyjne nr 2 i 3 i jadą do najbliższego przystanku końcowego danej linii, a następnie zjeżdżają do zajezdni. Pojazdy podczas realizacji przejazdu są dostępne dla wszystkich pasażerów – tłumaczy nam Czesław Kordel, prezes MZK Wejherowo.

Jak tłumaczy nam Czesław Kordel, koszt uruchomienia dodatkowych dwóch pojazdów w jednym dniu Drogi Krzyżowej jest zmienny i uzależniony od alokacji autobusów angażowanych do tego przejazdu, a kształtuje się na poziomie 200 zł.

Total
0
Shares
1 komentarz
  1. Czy “władze” miasta mają jakieś swoje prywatne pieniądze nie pochodzące z naszych podatków?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: