Pakiet Podróżnika również przez internet

Od dziś wspolny bilet PKP Intercity, POLREGIO i trójmiejskiej SKM czyli “Pakiet Podróżnika” można kupić również za pośrednictwem internetu. Jak zapowiada PKP S.A., to kolejny etap na drodze do realizacji koncepcji wspólnego biletu.

Oferta Pakiet Podróżnika została wprowadzona we wrześniu 2017 roku. Upraszcza ona procedurę zakupu biletów na przejazdy pociągami trzech przewoźników (PKP Intercity, PKP SKM Trójmiasto i POLREGIO). Bilety na połączenia łączone można zakupić w ramach jednej transakcji. – Chcemy integrować kolejowe spółki, tak aby dostarczać pasażerom jeszcze lepsze produkty. Nowoczesność wymaga od nas intuicyjności i mobilności – takie rozwiązanie dostarczamy teraz podróżnym. Wspólny Bilet, a w tym Pakiet Podróżnika, to nasz priorytet. Dzięki niemu podróże staną się jeszcze łatwiejsze, co przekona więcej pasażerów do kolei – mówi wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Oddana dzis do użytku nowa wersja aplikacji Bilkom 2 umożliwia sprawdzenie rozkładu jazdy oraz zakup biletu na przejazdy pociągami wszystkich przewoźników biorących udział w Pakiecie Podróżnika według najkorzystniejszej oferty obowiązującej w danym czasie u przewoźnika. – Pakiet Podróżnika to bardzo ważny projekt dla polskich kolei. Jego sedno to integracja rynku i spółek, tak aby dostarczyć pasażerom atrakcyjny i prosty w obsłudze system. Do Pakietu Podróżnika akces zgłosili już kolejni przewoźnicy regionalni, których bilety już wkrótce podróżni będą mogli kupować także za pośrednictwem aplikacji Bilkom – mówi prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński.

Total
0
Shares
Zobacz również: