Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Pociągi zastąpią autobusy w Łodzi?

Pociągi mogą zastąpić autobusy podczas remontu ulicy Rokicińskiej w łódzkiej dzielnicy Widzew. Miasto nie podjęło jeszcze decyzji ale rozgląda się za przewoźnikiem.

Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi opublikował właśnie ogłoszenie dotyczące wykonywanie transportem kolejowym usług komunikacji zastępczej w publicznym transporcie zbiorowym na terenie Miasta Łodzi. Połączenia kolejowe mają zastąpić autobusy które podczas remontu będą miały bardzo utrudniony dojazd. Pociągi miałyby dowozić do centrum miasta mieszkańców osiedla Andrzejów (najdalej na wschód wysunięta część miasta) oraz podłódzkich wsi.

ZDiT nie podjął jednak ostatecznej decyzji czy na pewno pociągi zastąpią autobusy. Na razie prowadzone są rozmowy z przewoźnikami oraz analizy ekonomiczne. Na zamówienie największe szanse miałyby Łódzka Kolej Aglomeracyjna oraz POLREGIO, które operują już na terenie Łodzi.

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Łódź za autobusy wypuściłaby pociągi. W 2015 roku w zamian za transport miejski, władze miasta zamówiły pociągi na trasie Łódź Widzew – Łódź Żabieniec przez Łódź Chojny i Łódź Kaliską.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More