Newag wygrywa w walce o dostawę lokomotyw dla PKP IC

Intercity otrzyma lokomotywy Griffin/fot. Emil Włuka

Mimo, że PKP Intercity wybrało ofertę Newagu jako najkorzystniejszą w przetargu na dostawę 20 nowych lokomotyw elektrycznych, producent do dziś nie mógł czuć się pewnym wygranej, gdyż jego konkurent, PESA Bydgoszcz złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Zostało ono jednak w całości oddalone.

Zarzutem bydgoskiego producenta wobec Newagu było naruszenie Prawa Zamówień Publicznych. Zdaniem Pesy konkurencja dopuściła się bezpodstawnego przyjęcia, że wykazała, iż zaoferowana przez nią stawka za utrzymanie pojazdów, określona na 44gr netto na 1 przejechany kilometr, jest rzetelna i nie jest rażąco niska, podczas gdy wykonawca ten temu obowiązkowi nie sprostał. PESA zażądała też unieważnienia wyboru oferty Newagu i ponownej oceny ofert. Krajowa izba Odwoławcza oddaliła jednak te zarzuty.

Teraz PKP Intercity może podpisać umowę z firmą Newag. Przypominamy, że zamówienie dotyczy dostawny 20 nowych lokomotyw elektrycznych, z prawem opcji zakupu do 10 kolejnych pojazdów, wraz z usługą utrzymania. Prędkość nowych lokomotyw ma wynosić co najmniej 160km/h.

Total
0
Shares
Zobacz również: