PLK zmodernizują linię Chojnice – Tczew

Linia kolejowa 203 z Chojnic do Tczewa zostanie zmodernizowana/Fot. ryszardwojdowski/wikimedia

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z firmą TPF sp. z o.o. na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla przedsięwzięcia „Prace na pozostałych liniach kolejowych należących do alternatywnego ciągu transportowego Bydgoszcz – Trójmiasto i liniach stycznych oraz chojnickim węźle kolejowym”. W jego ramach znajduje się ważna w ruchu regionalnym linia z Tczewa do Chojnic.

Zadaniem objęte są linie kolejowe znajdujące się na Pomorzu o łącznej długości 223 kilometrów. Będą to gównie odcinki: Wierzchucin – Chojnice (linia nr 208), Chojnice – Człuchów (linia nr 210) oraz przede wszystkim linia kolejowa nr 203 na odcinku Chojnice – Tczew. Analizie poddane zostaną także stacje i przystanki osobowe na wymienionych liniach. Inwestycja pozwoli na wygodniejszą obsługę pasażerów na wymienionych liniach kolejowych, a także na skrócenie czasu przejazdy z Chojnic do Tczewa oraz Trójmiasta, a także zwiększenie przepustowości linii.

Obecnie, po dwutorowej linii (na odcinku Rytel – Tczew) porusza się 11 par pociągów pasażerskich w dobie: 10 par regio w relacji Chojnice – Tczew, 1 para regio z Chojnic do Gdyni Głównej oraz pociąg TLK “Bory Tucholskie” z Gdyni do Piły. Ponadto prowadzony jest tutaj ruch towarowy. Modernizacja linii w przyszłości pozwoli na rozwój siatki połączeń.

Prace przedprojektowe powinny zakończyć się w II kwartale 2019 roku. Prace budowlane będą mogły rozpocząć się w kolejnej perspektywie finansowej, a więc po 2023 roku.

Total
0
Shares
Zobacz również: