Elfy II będą jeździć w lubelskiem?

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Emil Włuka

W przetargu na dostawę 11 dwuczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych dla województwa lubelskiego jedyną ofertę złożyła Pesa Bydgoszcz w konsorcjum z ZNTK Mińsk Mazowiecki. Cena proponowana przez producenta przekracza jednak zaplanowany budżet zamawiającego.

Pesa zaproponowała kwotę 170 748 600 zł brutto za dostawę 11 dwuczłonowych pojazdów. Cena netto za jeden pojazd dwuczłonowy wyniesie zatem 12,62 mln zł netto. Mimo, że województwo lubelskie punktowało dodatkowo w przetargu przedłużenie gwarancji oraz skrócenie terminu dostaw, producent nie zdecydował ani na przedłużenie gwarancji ani na dostawy w krótszym terminie.

Oferta Pesy przekracza budżet zamawiającego o około 18 milionów złotych. Na razie nie wiadomo czy zamawiający znajdzie dodatkowe fundusze czy też postępowanie przetargowe zostanie powtórzone. O tym pierwszym zamówieniu na nowy tabor w województwie lubelskim pisaliśmy tutaj.

Total
0
Shares
1 komentarz
  1. Powinni chyba dopłacić 18 mln to jeszcze nie tak dużo jak na 11 pojazdów, zreszta obexny prezes Pesy zapowiedzial, że będzie kalkulowal przetargi, żeby zarobić najwięcej jak się da

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zobacz również: