Nikt nie chce wyremontować peronu SKM w Gdyni Redłowie. Orłowo bardzo drogie

Przystanek w Redłowie /fot.Prometheus1 /Wikimedia

PKP SKM w Trójmieście otworzyła oferty w przetargu na modernizację peronów w Gdyni Redłowie i Orłowie. Niestety, w przypadku pierwszego przystanku nie zgłosił się żaden oferent, zaś oferta złożona dla Gdyni Orłowa okazała się być trzykrotnie wyższa niż założyła SKM.

Otwarcie ofert w ogłoszonych pod koniec lutego miało miejsce 9 marca. Ponieważ nie było chętnych do modernizacji przystanku Gdynia Redłowo postępowanie automatycznie zostało powtórzone. Termin składania ofert dla tej szacowanej na 11,5mln zł netto inwestycji wypadku mija 11 maja.

Przetarg na modernizację peronu w Gdyni Orłowie miał nieco więcej szczęścia. Wpłynęła jedna oferta, złożona przez konsorcjum Poleko Budownictwo i Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe. Niestety, zaoferowało ono wykonanie robót za kwotę 46,12mln zł, podczas gdy SKM planowała przeznaczyć na ten cel 14,36mln zł. Kwota zaproponowana przez konsorcjum jest zatem ponad trzykrotnie wyższa niż możliwości spółki. Obecnie trwa analiza oferty, jednak można się spodziewać, że z powodu tak wysokiej kwoty postępowanie zostanie unieważnione i również ogłoszone ponownie.

Perony w Gdyni Redłowie i Gdyni Orłowie są kolejnymi peronami, które chce wyremontować PKP SKM. Zakres prac zaplanowany przez spółkę przedstawiliśmy TUTAJ. Obecnie trwają jeszcze prace na peronach w Gdyni Chyloni i Rumi Janowie. O przesuniętym terminie zakończenia inwestycji w tych lokalizacjach pisaliśmy jako pierwszy portal branżowy już w lutym.

W kolejce na remont czekają jeszcze perony w Gdyni Stoczni, Gdyni Grabówku i Gdyni Leszczynkach. Modernizacja wszystkich obiektów potrwa do 2023 roku.

Total
0
Shares
Zobacz również: