Podwyżki i obniżki cen biletów w PKP IC

Lokomotywa Newag Grifiin w służbie PKP IC/Fot. Emil Włuka

Od jutra wchodzą w życie zmiany cenników w niektórych relacjach w pociągach spółki PKP IC. Więcej a bilety zapłacą pasażerowie podróżujący z Warszawy do Łodzi, zaś spadną na liniach z Warszawy do Kielc oraz do Chełma.

Ceny biletów między Warszawą a Łodzią wzrosną od 5 do 20%. PKP Intercity tłumaczy podwyżki faktem, że funkcjonujący dotychczas cennik został wprowadzony w czasie remontu na linii łódzkiej. Mimo, że modernizacja zakończyła się ponad dwa lata temu, ceny biletów przez ten czas nie ulegały zmianie.

Od środy cena biletu miesięcznego „Łódzki City Bilet” między Warszawą a Łodzią wyniesie 465 złotych w klasie drugiej, zaś na pozostałych odcinkach, np. ze Skierniewic lub Żyrardowa cena biletu będzie naliczana według taryfy kilometrowej, co będzie skutkowało podwyżką. Ponadto wzrośnie cena „biletu taniomiastowego” pomiędzy Warszawą a Łodzią z 28 zł do 31 zł.

PKP Intercity jednak wprowadzi jednak nie tylko podwyżki. Na trasach z Warszawy do Kielc oraz do Chełma, gdzie na pewnych odcinkach trwają prace remontowe, powodujące wydłużenie czasu podróży. Cena jednorazowego normalnego biletu ze stolicy do Chełma nieznacznie spadnie, z 39,90 do 34,90 zł. Stanieje też podróż z Chełma do Lublina, gdzie zamiast 23zł bilet będzie kosztował 15,90 zł Na trasie do Kielc podwyżka będzie natomiast bardziej zauważalna. Zamiast 57 zł podróżni zapłacą 41 zł.

Total
0
Shares
Zobacz również: