Na dworcach pojawią się infokioski

Infokiosk w Jeleniej Górze/ Fot. PKP PLK

Wygodny dostęp do informacji o rozkładzie jazdy, dokładna informacja o najbliższych odjazdach i przyjazdach pociągów – infokioski z takimi informacjami mają ułatwić podróżowanie.

Podstawowym zadaniem infokiosków wielofunkcyjnych jest prezentowanie rozkładów jazdy pociągów (zarówno aktualnych, jak i przyszłych). Podróżny ma możliwość przewijania rozkładu oraz zmiany pliku, który chce przeglądać za pomocą wbudowanych przycisków.

Dodatkowo, posiadają one również tryb wyświetlacza informacyjnego – po przełączeniu podróżny może zapoznać się z listą najbliższych przyjazdów i odjazdów pociągów dotyczących stacji, na której się znajduje. Urządzenia prezentują informacje o 18 najbliższych odjazdach/przyjazdach. Korzystanie z infokiosków możliwe jest w dzień i w nocy. Ekrany są odpowiednio podświetlone i przystosowane dla osób słabowidzących. Montowane na peronach urządzenia są przygotowane do pracy w temperaturze od -35 do +55 ⁰C.

Infokioski mogą prezentować planowy rozkład jazdy, najbliższe odjazdy i przyjazdy lub łączyć dwie funkcjonalności. Pełen zakres informacji jest dostępny dzięki urządzeniom na stacjach w Zielonej Górze i Jeleniej Górze. Nowe urządzenia w ograniczonej funkcjonalności służą podróżnym na peronach m.in. Częstochowie Stradom, Zawierciu i Warszawie Gdańskiej. Kolejne już niedługo pojawią się w Warszawie.

Total
0
Shares
Zobacz również: