Problemy z modernizacją peronów trójmiejskiej SKM. Opóźnienie rośnie

Na pierwszy rzut oka peron w Gdyni Chylonii wygląda dobrze, jednak nadal trwa tu remont.

Na początku lutego informowaliśmy o opóźnieniu w modernizacji peronów SKM w Gdyni Chyloni i Rumi Janowie. Według zapowiedzi z tamtego okresu w pełni gotowe przystanki miały zostać oddane w maju. Tak się jednak nie stało.

Mimo, że mamy już blisko połowę czerwca na obu wspomnianych peronach nadal trwają prace. W dalszym ciągu brakuje na przykład oświetlenia, nie wspominając o informacji pasażerskiej czy windach. W przypadku peronu w Gdyni Chyloni nie do końca znane są przyczyny zwiększenia się opóźnienia w remoncie. – Wykonawca oficjalnie nie wytłumaczył nam powodów opóźnienia. Czekamy na jego pisemne wyjaśnienia – informuje w rozmowie z serwisem zbiorowy.info Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy PKP SKM w Trójmieście.

Do zrobienia w przypadku tej lokalizacji jak się okazuje jest niemało. – Do ukończenia pozostały jeszcze prace związane z budową wiaty (obróbki blacharskie), prace instalacyjne (instalacje elektryczne i teletechniczne) pod wiatą, montaż oświetlenia pod wiatą i uruchomienie urządzeń SIP i monitoringu. Wg. oświadczenia Wykonawcy, pod koniec czerwca roboty zostaną ukończone i zgłoszone do odbioru – tłumaczy przedstawiciel spółki.

Nieco więcej o przyczynach opóźnienia wiadomo za to w przypadku peronu w Rumi Janowie. – Wykonawca robót wskazuje na trudności w pracach fundamentowych dla szybu windowego oraz pracach instalacyjnych w zakresie elektryki i teletechniki – mówi rzecznik spółki.

Podobny w tym wypadku jest również zakres prac do ukończenia, a także termin przekazania do obioru. – Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Wykonawcę zakończenie robót przewidywane jest na koniec czerwca. Do wykonania pozostały: montaż i uruchomienie systemu informacji pasażerskiej i monitoringu, podłączenie opraw oświetleniowych pod wiatą, windy, modernizacja nawierzchni na kładce – dodaje.

Przypominamy, że według pierwotnych założeń oba obiekty miały zostać ukończone wraz z końcem 2017 roku. Czy SKM wyciągnie wobec wykonawcy konsekwencje? – Umowa przewiduje kary umowne . Jeszcze nie ma decyzji, czy będziemy je egzekwować – oznajmia Tomasz Złotoś.

Zapytaliśmy spółkę o postępy w rozpoczętych przygotowaniach do modernizacji kolejnych peronów. Tym razem będą to obiekty w Gdyni Redłowie i Gdyni Orłowie. Jak się okazuje remont tych peronów od początku napotyka pewne trudności. – Do dwóch przetargów na modernizację przystanku w Redłowie nikt się nie zgłosił . Przetarg na modernizację przystanku w Orłowie został unieważniony – jedyna oferta ok.znacznie przekraczała wartość zamówienia . Ogłosimy kolejne przetargi na obie inwestycje – poinformował naszą redakcję Tomasz Złotoś. Więcej na temat remontu peronów w Gdyni Redłowie i Gdyni Orłowie pisaliśmy tutaj.

Total
0
Shares
Zobacz również: