Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Motornicza interweniowała, by ustąpiono miejsca ciężarnej

Gdy w krakowskim tramwaju nikt nie ustępował miejsca siedzącego kobiecie w ósmym miesiącu ciąży, interwencję podjęła motornicza. Dopiero, gdy przyszła mama zajęła miejsce siedzące, tramwaj ruszył dalej.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie opublikowało na Facebooku list od pasażerki. Pani Agata jechała jechała porannym tramwajem, który był mocno przepełniony. Mimo widocznej ciąży, nikt nie ustąpił pasażerce miejsca.

– Zanim odjechaliśmy z przystanku Muzeum Lotnictwa, Pani wyszła ze swojej kabiny i powiedziała do pasażerów, ze prosi o „ustąpienie miejsca Pani w ciąży”. Jestem jej bardzo wdzięczna, bo jak zauważyłam przez ostatnie miesiące, niestety wrażliwość pasażerów na kobiety w ciąży i ustępowanie im miejsca należy do rzadkości, a dzięki takim sytuacjom mam nadzieje ze ich świadomość będzie większa – opisała sytuację sama zainteresowana w piśmie do MPK.

3 Komentarze
 1. Mateusz mówi

  Potwierdza się stereotyp Krakowiaka: największe samoluby; ważne, że on ma dobrze, inni mogą cierpieć !

 2. Kuba mówi

  A to pani nie ma zmysłu mowy?

  1. Plott mówi

   No tak, jak nic nie powie, to niech stoi. Chamstwo niech siedzi, bo nic nie powiedziała.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More