Od września pociągi wrócą na linię 447, ale w bardzo okrojonym zakresie

Zdjęcie ilustracyjne

Zgodnie z obietnicą PKP PLK otworzy linię kolejową nr 447 do Grodziska Mazowieckiego. Rozkładowy ruch pociągów rozpocznie się jednak dopiero 24 września, gdyż wcześniej będą odbywać się jazdy testowe oraz zapoznanie szlaku.

Wprawdzie zarządca infrastruktury dotrzyma obietnicy i linia dostanie otwarta, ale początkowo zarówno prędkość na linii jak i jej przepustowość są mocno ograniczone. Rozkład jazdy jest w trakcje opracowania. Prawdopodobnie w początkowym okresie przepustowość linii będzie pozwalała na uruchomienie 4 połączeń na godzinę.

Wiadome jest, że na razie prędkość na linii nr 447 będzie wynosiła 80km/h, jednak będą występować liczne punktowe ograniczenia do 20km/h. Ich wprowadzenie będzie konieczne przez tymczasowe przejścia kategorii E, pozwalające pasażerom na dojście do przebudowywanych peronów.

Na otwartej linii kolejowej pociągi będą obsługiwać niemal wszystkie stacje i przystanki, poza jednym wyjątkiem. Wszystkie pociągi na razie będą omijać stację w Pruszkowie. Na tej stacji czynny będzie tylko jeden tor, co dodatkowo ograniczy przepustowość linii kolejowej. Jest to spowodowane pozostałym szerokim zakresem prac przy peronie, wiacie peronowej i tunelu pieszym.

Total
0
Shares
Zobacz również: