Trzeci tor z Gdyni Gł. do Gdańska Osowy coraz bliżej. Wybrano projektanta

Nastąpił kolejny krok naprzód w kierunku poprawy przepustowości trójmiejskiego węzła kolejowego. PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały projektanta dobudowy 3 toru wzdłuż linii kolejowej nr 1 na odcinku Gdańsk Osowa – Gdynia Główna.

Narodowy zarządca infrastruktury podpisał już umowę z firmami Egis Poland oraz WYG International na opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienia nadzoru autorskiego nad inwestycją związaną z budową dodatkowego, trzeciego toru kolejowego na odcinku Gdańsk Osowa –Gdynia Wielki Kack –Gdynia Główna. Ta inwestycja, wraz z elektryfikacją istniejącej linii kolejowej nr 201 na odcinku Bydgoszcz – Gdynia Główna pozwoli przede wszystkim na poprawę dostępności do Portu w Gdyni drogą szynową, ale także pozwoli odseparować ruch towarowy od pasażerskiego. Dzięki temu możliwe będzie swobodne projektowanie rozkładu jazdy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wraz zapewnieniem jego modułowości.

Opracowanie dokumentacji będzie kosztowało 8 milionów złotych i powinien powstać w przeciągu roku, czyli do połowy 2019 roku. Dokument jest częścią zadania po tytułem „Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego na odc. linii kolejowych nr 201, 214 i 229”. Jest on częścią większego programu inwestycyjnego realizowanego w ramach projektu „Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz – Trójmiasto, etap I”. PKP PLK planują zrealizować inwestycję, po rozstrzygnięciu przetargu na budowę, w latach 2020-2023.

Total
0
Shares
Zobacz również: