Pociągiem po planszy – gramy w kolejowe gry planszowe

Plansza gry Wsiąść do pociągu: Europa /Fot. Wydawnictwo Rebel

Pociągiem można jeździć nie tylko po torach, ale również po planszy. Dziś chcemy Wam polecić trzy planszowe gry związane z transportem kolejowym. Możecie przy nich spędzić kilkanaście dobrych godzin.

Rosyjskie Koleje
Znacie dobrze geografię Rosji lub zawsze chcieliście pojechać na Syberię? Jeżeli tak to koniecznie musicie zagrać w grę “Rosyjskie Koleje”. W tej planszówce gracze rywalizują ze sobą o to, kto zbuduje największą i najnowocześniejszą sieć kolejową w Rosji. Aby osiągnąć sukces trzeba w przemyślany sposób gospodarować swoimi robotnikami i ograniczonymi zasobami. Gra wymaga strategicznego myślenia, a gdy gracze będą ostro rywalizować jedna rozgrywka zajmuje około 2 godzin. Koszt zakupy tej pozycji to ok. 180 zł.

Colt Express (edycja polska)
Drugą naszą propozycją na wieczór dla 2 do 6 osób jest gra “Colt Express”. Tutaj, w przeciwieństwie do poprzedniej propozycji, nie będziemy niczego budować czy kupować. Celem gry jest… obrabowanie pociągu przed innymi. Twórcy gry postarali się aby nie była to zwyczajna gra planszowa. Rozgrywka się toczy… na trójwymiarowym modelu pociągu, na którym bandyci mogą biegać po dachach czy rabować pasażerów. Ci ostatni do zbyt ostrożnych nie należą skoro do pociągu zabrali klejnoty, walizki i torby z cenną zawartością. Czas rozgrywki to około 50 minut, zaś w sklepie za grę zapłacimy ok. 140 złotych.

Wsiąść do Pociągu: Europa
A może tak odbyć podróż koleją na trasie Warszawa – Madryt lub Gdańsk – Zagrzeb? “Wsiąść do Pociągu” to cała seria gier planszowych osadzona na różnych kontynentach. Gracze zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka. Po początku rozgrywki gracze otrzymują zadania (bilety), które mają zrealizować np. Warszawa – Madryt. W czasie gry trzeba budować trasy z wagoników na mapie Europy, przy czym dwie osoby nie mogą przejechać tą samą trasą (chyba że jest tam podwójna linia). Zabawa gwarantowana na około 90 minut dla maksymalnie 5 osób. Cena gry w sklepach to 170 złotych.

Total
0
Shares
Zobacz również: