Podróż z ŁKA do czasów odzyskania niepodległości

Łódzka Kolej Aglomeracyjna we współpracy z centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO zorganizuje we wrześniu pięć przejazdów do miast związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w listopadzie 2018 roku. Celem inicjatywy jest nie tylko promocja transportu kolejowego, ale także szerzenie wiedzy o historii odzyskania niepodległości Polski.

Kolejowo-historyczne wycieczki będą miały początek w Łodzi Kaliskiej lub Łodzi Fabrycznej, a ich celem będzie pięć miast, w których w listopadzie 1918 r. miały miejsce dramatyczne akcje rozbrajania żołnierzy niemieckich i przejmowania władzy przez Polaków: Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Łowicza, Kutna i Skierniewic. Podczas każdej z wycieczek (trwającej ok. 7 godzin, w tym ok. 5-6 godzin na miejscu) planowany jest spacer po mieście w towarzystwie przewodnika, gra miejska (z możliwością wygrania gier planszowych związanych z historią I wojny światowej). Przewidziany jest również czas wolny na samodzielne odkrywanie każdego z miast. Ponadto każdy uczestnik otrzyma folder historyczny o lokalnej historii oraz upominek.

Wycieczki odbywać się będą w niedziele, od 9 września do 21 października. Udział w jednej wycieczce kosztuje 15 złotych od osoby. Dzieci do lat 7 podróżują z nami bezpłatnie. Wspomniana cena obejmuje nie tylko bilet na przejazd, ale także obsługę przewodnicką, folder historyczny, gadżet turystyczny oraz możliwość udziału w grze miejskiej. Limit uczestników każdej wycieczki wynosi 100 osób. Szczegółowe informacje na temat zapisów, zakupu biletów i rozkładach jazdy specjalnych pociągów znajdują się na stronie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Total
1
Shares
Zobacz również: