Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Podróż z ŁKA do czasów odzyskania niepodległości

Łódzka Kolej Aglomeracyjna we współpracy z centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO zorganizuje we wrześniu pięć przejazdów do miast związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w listopadzie 2018 roku. Celem inicjatywy jest nie tylko promocja transportu kolejowego, ale także szerzenie wiedzy o historii odzyskania niepodległości Polski.

Kolejowo-historyczne wycieczki będą miały początek w Łodzi Kaliskiej lub Łodzi Fabrycznej, a ich celem będzie pięć miast, w których w listopadzie 1918 r. miały miejsce dramatyczne akcje rozbrajania żołnierzy niemieckich i przejmowania władzy przez Polaków: Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Łowicza, Kutna i Skierniewic. Podczas każdej z wycieczek (trwającej ok. 7 godzin, w tym ok. 5-6 godzin na miejscu) planowany jest spacer po mieście w towarzystwie przewodnika, gra miejska (z możliwością wygrania gier planszowych związanych z historią I wojny światowej). Przewidziany jest również czas wolny na samodzielne odkrywanie każdego z miast. Ponadto każdy uczestnik otrzyma folder historyczny o lokalnej historii oraz upominek.

Wycieczki odbywać się będą w niedziele, od 9 września do 21 października. Udział w jednej wycieczce kosztuje 15 złotych od osoby. Dzieci do lat 7 podróżują z nami bezpłatnie. Wspomniana cena obejmuje nie tylko bilet na przejazd, ale także obsługę przewodnicką, folder historyczny, gadżet turystyczny oraz możliwość udziału w grze miejskiej. Limit uczestników każdej wycieczki wynosi 100 osób. Szczegółowe informacje na temat zapisów, zakupu biletów i rozkładach jazdy specjalnych pociągów znajdują się na stronie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More