Zaplecze techniczne dla Flirtów PKP IC coraz bliżej

EZT Flirt eksploatowany przez PKP IC/ Fot. Kacper Rompca

Producent EZT Flirt3, eksploatowanych przez PKP Intercity uzyskał w minionym miesiącu pozwolenie na budowę zaplecza technicznego do obsługi pojazdów narodowego przewoźnika. Obiekt będzie zlokalizowany w Łodzi.

Obecnie Flirty3 są serwisowane przez Stadlera w wynajmowanych od PKP halach, zlokalizowanych w Warszawie na Olszynce Grochowskiej. Producent związany jest z przewoźnikiem umową na serwisowanie pojazdów aż przez 15 lat. Celem należytego utrzymania pojazdów pojazdy będą obsługiwane w specjalnie zbudowanej hali. Jak się okazuje, nowe zaplecze techniczne będzie gotowe do użytku już w połowie 2019 roku.

Inwestycja w nową halę serwisową to koszt 30 milionów złotych, jednak jest to inwestycja niezbędna, by należycie serwisować pojazdy przez objęty umową okres. Nowy budynek, o powierzchni około 5000 metrów kwadratowych będzie umożliwiał producentowi nie tylko prowadzenie przeglądów niższych poziomów, ale także bardziej skomplikowane przeglądy poziomu P4. Ponadto znajdzie się tu myjnia, zapewniająca nienaganny wygląd zewnętrzny składów, a także pomieszczenia socjalne i biurowe. Co ważne, w hali będzie możliwe serwisowanie także pojazdów innych przewoźników.

Przypominamy, że będzie to już drugie zaplecze serwisowe Stadlera w Łodzi. Od kilku lat na łódzkim Widzewie w specjalnie wybudowanej hali serwisowane są EZT Flirt3, należące do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Total
7
Shares
Zobacz również: