Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Kampania wyborcza się skończyła. Czas na podwyżkę cen biletów!

Zakończenie kampanii wyborczej, a zarazem początek kadencji to dobry moment na podwyżkę cen biletów. Przynajmniej tak uznali włodaże Krakowa, którzy właśnie rozpoczęli rozmowy o podwyżce cen biletów transportu miejskiego.

Jak donosi Dziennik Polski, trzy dni po wyborze Jacka Majchrowskiego na kolejną kadencję, urzędnicy rozpoczęli rozmowy z radnymi o podwyżkach cen biletów na tramwaje i autobusy. Urzędnicy zaproponowali podwyższenie opłaty za bilet jednoprzejazdowy z 3,80 na 4,00 zł. Dodatkowo zlikwidowane miałyby być bilety miesięczne na jedną i dwie linie.

W zamian urzędnicy chcieliby obniżyć cenę biletu miesięcznego na wszystkie linie dla posiadaczy Karty Krakowskiej (czyli osób płacących podatki w Krakowie). Dotychczowa cena 72 zł spadałby do 65 zł. Jednak to prawie dwukrotnie więcej niż obecnie kosztuje bilet miesięczny na jedną linię (37 zł).

– Powszechnie wiadomo, i nie było to także tajemnicą w ciągu dwóch ostatnich miesięcy, że przy 57-procentowych podwyżkach cen energii i rosnących kosztach pracy, nie uda się utrzymać dotychczasowych cenników komunikacji miejskiej – mówi w rozmowie z Dziennikiem Polskim Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Teraz sprawą będą zajmować się krakowscy radni.

Źródło Dziennik Polski

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More