Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Biletomaty w pojazdach. Warszawa wymienia na nowe, niektórzy dopiero myślą o pierwszych instalacjach

Od kilku dni w warszawskich tramwajach zaczęły pojawiać się zupełnie nowe biletomaty. Nowe urządzenia są nowocześniejsze i zastępują starsze konstrukcje, które nie w pełni odpowiadają potrzebom pasażerów.

Montaż nowych urządzeń rozpoczął się w nocy z wtorku na środę. Do końca marca nowe biletomaty pojawią się w kilkudziesięciu tramwajach. Montaż kolejnych kilkuset potrwa do września. Dzięki tej inwestycji zakup biletu w odpowiednim urządzeniu będzie możliwy w każdym tramwaju.

Umowę z Mennicą Polską na leasing 583 nowoczesnych biletomatów Tramwaje Warszawskie podpisały w listopadzie 2018 roku. Zamówienie możena powiększyć o kolejne 178 urządzeń, które trafią do nowo zakupionych tramwajów. Wartość kontraktu, który obejmuje również kilkuletnią obsługę serwisową, to prawie 21 mln zł netto, z czego leasing wszystkich biletomatów (761 sztuk) to prawie 11 mln zł.

Automaty biletowe w pojazdach transportu miejskiego stają stale zyskują na popularności. Zazwyczaj są szybkie i proste w obsłudze, a ponadto wyręczają prowadzących pojazdy z rozpraszającej czynności jaką jest sprzedaż biletów podczas postojów na przystankach. Biletomaty spotkamy w pojazdach większości dużych polskich miast, takich jak Kraków, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Szczecin. Z powodzeniem są eksploatowane także w pojazdach kursujących po mniejszych miejscowościach, takich jak Szczecinek, Starogard Gdański czy Zakopane.

Obecnie największymi miastami, gdzie biletomatów w pojazdach transportu miejskiego brakuje jest m.in. Gdańsk, tu pomysł biletomatów w pojazdach jest dopiero testowany w wybranych pojazdach, Białystok, który jest w trakcie zakupu takich urządzeń, a także Gdynia. W tym ostatnim mieście biletomatów nie ma ani w pojazdach ani na przystankach i w chwili obecnej nie planuje się ich zakupu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More