Punkty za zakup biletów kolejowych? PKP Intercity myśli o programie lojalnościowym

PKP Intercity po raz kolejny rozważa stworzenie systemu lojalnościowego dla pasażerów, którzy często podróżują pociągami narodowego przewoźnika. To już trzecie podejście do stworzenia programu dla stałych pasażerów.

PKP Intercity prowadzi obecnie rozpoznanie rynku w formie dialogu technologicznego, które ma na celu uzyskanie wiedzy na temat obecnie panujących na rynku trendów w zakresie wdrażania i utrzymywania programów lojalnościowych. Spółka chce też poznać rozwiązania które mogłyby się sprawdzić w PKP Intercity. – Należy wskazać, że jest to początkowy etap, od którego zależy czy i w jakie formie Spółka zdecyduje o wdrożeniu programu lojalnościowego dla swoich pasażerów – zapewnia Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Narodowy przewoźnik zakłada, że w programie może brać udział nawet 100 tysięcy klientów, a każdy z nich rocznie będzie rejestrował 3-4 transakcje. Co klienci będą mogli otrzymać w zamian za zebrane punkty? Na razie nie jest to jeszcze pewne, ale PKP Intercity rozważa m.n. nagrody rzeczowe, vouchery czy gadżety związane z marką PKP Intercity.

To już kolejna zapowiedź stworzenia programu lojalnościowego dla klientów PKP Intercity. Pierwszy raz była o nim mowa przed włączeniem do ruchu pociągów Pendolino, drugi raz w 2016 roku.

Program lojalnościowy jest doskonale znany pasażerom największego polskiego przewoźnika autobusowego – Polonus. Pasażerowie podróżując autobusami Polonus oraz przewoźników zrzeszonych w sieci partnerskiej Polonus Partner zbierają punkty, które później można wymieniać na darmowe bilety.

Total
52
Shares
Zobacz również: