Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Połowa Pendolino z WiFi – znamy statystyki wykorzystania

Dopiero połowa z 20 składów Pendolino wyposażona została w WiFi. Tam gdzie jest, cieszy się sporą popularnością wśród pasażerów. Narodowy przewoźnik pochwalił się wynikami nowej usługi.

PKP Intercity zapowiedziało dziś, że do końca tego roku internet będzie już dostępny we wszystkich składach ED250. – Chcemy, żeby Wi-Fi było dostępne dla pasażerów we wszystkich składach Pendolino do listopada – mówi Adam Laskowski, wiceprezes PKP Intercity.

Usługa jest dostępna od pół roku. Dotychczas skorzystało z niej ponad 200 tys. podróżnych. Statystyczny pasażer Kowalski korzysta z bezprzewodowego internetu średnio przez nieco ponad 2 godziny. Podróżni pobrali każdego czerwcowego dnia około 621 GB danych dziennie. 

Zobacz też: Wkrótce umowa na Wifi w Pendolino. Za którym razem?

Mimo, iż pociągi Pendolino kursują po polskich torach od grudnia 2014 roku, to dopiero teraz dostępna jest w nich tak długo wyczekiwana usługa. Wszystko przez problemy konstrukcyjne. – Najdłużej trwał proces przygotowawczy, ponieważ chcieliśmy dobrać jak najlepsze rozwiązanie do naszych pociągów. Pamiętajmy, że to są aluminiowe pudła, które działają trochę jak klatka Faradaya, więc montowany system został stworzony dla tego pociągu. Niejednokrotnie miałem okazję korzystać z Wi-Fi i to rozwiązanie zdaje egzamin i działa. W tej chwili montujemy w cyklu trzytygodniowym jeden pociąg – mówi Artur Fryczkowski, prezes Alstom Polska.

Źródło Newseria

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More