Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Zaraz zacznie brakować motorniczych i kierowców!

Mimo, że kolejne miasta wprowadzają sobotnie, niedzielne lub specjalne rozkłady jazdy, pojawiają się obawy, że może zabraknąć prowadzących pojazdy transportu miejskiego.

Rośnie absencja wśród kierowców i motorniczych. Oprócz standardowych zwolnień lekarskich, spora część pracowników firm przewozowych skorzystała z zasiłków opiekuńczych nad dziećmi. Mimo, że w żadnym dużym mieście sytuacja nie jest jeszcze tragiczna, to dostępność prowadzących pojazdy z każdym dniem zmniejsza się.

– Codziennie monitorujemy wskaźnik absencji załogi motorniczych i kierowców autobusów. Parę dni temu, wskaźnik ten kształtował się na poziomie 6-7%. Do dzisiaj, poziom wskaźnika wzrósł do 16,4%, niestety tendencja wzrostowa – poinformował na Facebooku Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Jeżeli jeszcze bardziej zmniejszy się liczba prowadzących pojazdy, może dojść do konieczności większych cięć w rozkładach jazdy. – Ograniczamy liczbę kursów wszędzie tam, gdzie istnieją substytuty transportu, gdzie występuje mniejsze wykorzystanie autobusów i tramwajów, po to, aby przesunąć zasoby do zagęszczenia kursów na najważniejszych ciągach – opisuje podejmowane działania dyrektor ZTM.

Źródło Puls Gdańska

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More