Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

PKP SKM wybrala wykonawców remontu taboru

PKP SKM w Trójmieście rozstrzygnęła przetarg na naprawy P4 pojazdów EN57 i EN71 połączonych z niewielkimi remontami. Jak można było przypuszczać prace wykonają zarówno ZNTK Mińsk Maz. jak i SPS Mieczkowski.

O otwarciu ofert w tym przetargu pisaliśmy TUTAJ. ZNTK Mińsk Mazowiecki wykona remont pojazdów z zadań nr 1 i 3. Do mazowieckiego zakładu trafią zatem pojazdy: EN71-035, EN57-1115, EN57-1738 (zadanie 1) oraz EN71-040 i EN71-047. SPS Mieczkowski zgarnął zaś jedyne zadanie, w którym złożył ofertę czyli zadanie nr 2. Tutaj pokonał ZNTK Mińsk Mazowiecki oferowaną ceną naprawy. Na naprawę do Inowrocławia pojadą pojazdy EN57-1052, 1122 i 1757. Jako pierwszy naprawę przejdzie jednostka EN71-047. Będzie to ostatnia naprawa tego pojazdu przez naprawą główną.

Przypominamy, że oprócz standardowych czynności przeprowadzanych podczas przeglądów P4 przewidziano szereg prac dodatkowych w postaci m.in. zabudowę przedziałów służbowych i zmianę aranżacji przedziałów dla podróżnych z większym bagażem ręcznym, pranie lub wymianę tapicerki siedzeń, montaż oświetlenia LED wbudowanego w panele sufitowe, całościową lub częściową wymianę laminatów ściennych i wykładzin podłogowych (w zależności od stopnia zużycia w danym pojeździe). Mniejszy zakres prac przewidziano jedynie we wspomnianym EN71-047, gdyż będą to jego ostatnie lata eksploatacji.

PKP SKM planuje też zakup nowych pojazdów. Niedawno spółka otrzymała dofinansowanie unijne na zakup 10 EZT. Obecnie firma jest na etapie poszukiwania środków na wkład własny do projektu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More