Przewozy Regionalne z opóźnieniem odebrały ELFy2

Zdjęcie ilustracyjne./Fot. PESA SA

W miniony piątek w Toruniu odbyło się uroczyste przekazanie do eksploatacji czterech nowych dwuczłonowych EZT Elf2, oznaczonych jako EN96A. Pierwotnie jednostki miały zostać odebrane do końca 2017 roku. Pojazdy skierowano do eksploatacji w kujawsko-pomorskim oddziale Przewozów Regionalnych.

Po Kolejach Śląskich i UM województwa podkarpackiego Przewozy Regionalne są kolejnym nabywcą Elfów nowej generacji. Nowe jednostki dołączą do sześciu eksploatowanych już w województwie kujawsko-pomorskim Elfów pierwszej generacji. Stylistyka wnętrza jest podobna do dostarczonych w zeszłym roku dla Polregio spalinowych Linków, Impulsów oraz zmodernizowanych EN57, co pozwala mieć nadzieję, iż przewoźnik po licznych eksperymentach stylistycznych zdecydował się na standaryzację wyglądu swoich pojazdów. Nowe Elfy2, podobnie jak większość nowych pojazdów szynowych przeznaczonych do ruchu regionalnego, wyposażone są w gniazdka 230V pod każdym fotelem, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, nowoczesny System Informacji Pasażerskiej, wieszaki na rowery i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Ponadto przy części poręczy zamontowano ładowarki USB, a przy oknach pojawiły się rolety przeciwsłoneczne.

Nowe EZT będą pojawiać się na wszystkich zelektryfikowanych trasach w województwie kujawsko-pomorskim: Toruń – Inowrocław, Bydgoszcz – Inowrocław, Toruń – Bydgoszcz, Toruń – Włocławek, Bydgoszcz – Piła i Bydgoszcz – Laskowice Pomorskie. Z racji niewielkiej pojemności będą obsługiwać kursy o niewielkich potokach pasażerskich.

Total
0
Shares
Zobacz również: