Z Bydgoszczy na Hel i do Kościerzyny pociągiem Arrivy

Od dzisiaj ruszają dwa nowe połączenia Arrivy z Bydgoszczy: na Hel i do Kościerzyny. Oba połączenia będą kursować przez okres wakacji.

Pierwsze uruchomione połączenie to pociągi z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny, skomunikowane z pociągami SKM do Trójmiasta. Pociągi na tej trasie kursować będą w soboty, niedziele i święta do 30 września 2018 roku. Uruchomione zostaną 4 kursy: 2 z Bydgoszczy w godzinach 7.04 i 14.45 oraz z 2 z Kościerzyny w godzinach 9.31 i 17.31. Na Kaszuby z Bydgoszczy dojedziemy w niecałe dwie godziny, trasę między Czerskiem, a Kościerzyną pokonamy w 40 minut.

Na odcinek Czersk – Kościerzyna regularne pociągi osobowe wracają po dłuższej przerwie. – To duży zaszczyt i przyjemność inaugurować powrót bezpośrednich połączeń. To pociąg, który połączy dwa piękne województwa, a ich mieszkańcom umożliwi komfortowy, szybki dojazd w atrakcyjnie turystyczne miejsca. Warto pamiętać, jak ważnym elementem funkcjonowania każdego regionu jest transport zarówno ten kolejowy jak i autobusowy. To budujące, że wszyscy w tym gronie mamy tego świadomość i dokładamy starań by transport publiczny rozwijać i promować – mówił Piotr Halupczok, Prezes Zarządu Arriva.

Drugim uruchomionym dziś przez Arrive połączeniem jest relacja Bydgoszcz – Hel. “Słoneczny Patrol” bo taką nazwę handlową ma ten pociąg wyruszy z Bydgoszczy codziennie o godz. 7.21, zaś w podróż powrotną z Helu wystaruje o godz. 17.54. Pociąg z Bydgoszczy do Helu pokonuje trasę w czasie 3 godzin i 54 minut. Słoneczny Patrol będzie kursował do 31 sierpnia.

Total
0
Shares
Zobacz również: