Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Z Bydgoszczy na Hel i do Kościerzyny pociągiem Arrivy

Od dzisiaj ruszają dwa nowe połączenia Arrivy z Bydgoszczy: na Hel i do Kościerzyny. Oba połączenia będą kursować przez okres wakacji.

Pierwsze uruchomione połączenie to pociągi z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny, skomunikowane z pociągami SKM do Trójmiasta. Pociągi na tej trasie kursować będą w soboty, niedziele i święta do 30 września 2018 roku. Uruchomione zostaną 4 kursy: 2 z Bydgoszczy w godzinach 7.04 i 14.45 oraz z 2 z Kościerzyny w godzinach 9.31 i 17.31. Na Kaszuby z Bydgoszczy dojedziemy w niecałe dwie godziny, trasę między Czerskiem, a Kościerzyną pokonamy w 40 minut.

Na odcinek Czersk – Kościerzyna regularne pociągi osobowe wracają po dłuższej przerwie. – To duży zaszczyt i przyjemność inaugurować powrót bezpośrednich połączeń. To pociąg, który połączy dwa piękne województwa, a ich mieszkańcom umożliwi komfortowy, szybki dojazd w atrakcyjnie turystyczne miejsca. Warto pamiętać, jak ważnym elementem funkcjonowania każdego regionu jest transport zarówno ten kolejowy jak i autobusowy. To budujące, że wszyscy w tym gronie mamy tego świadomość i dokładamy starań by transport publiczny rozwijać i promować – mówił Piotr Halupczok, Prezes Zarządu Arriva.

Drugim uruchomionym dziś przez Arrive połączeniem jest relacja Bydgoszcz – Hel. „Słoneczny Patrol” bo taką nazwę handlową ma ten pociąg wyruszy z Bydgoszczy codziennie o godz. 7.21, zaś w podróż powrotną z Helu wystaruje o godz. 17.54. Pociąg z Bydgoszczy do Helu pokonuje trasę w czasie 3 godzin i 54 minut. Słoneczny Patrol będzie kursował do 31 sierpnia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More