Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Dolnośląski samorząd chce przejąć kolejne linie od PKP

Samorząd Województwa Dolnośląskiego planuje przejąć od grupy PKP kolejne 22 odcinki linii kolejowych w regionie. Dziś nieużywane liniowo tory, po remoncie, mają być wykorzystywane przez Koleje Dolnośląskie.

Przejmowanie od PKP PLK linii kolejowych przez dolnośląski samorząd to szansa na rewitalizację linii kolejowych w regionie. Obecnie władze województwa, za pośrednictwem spółki zależnej, są właścicielami kilku linii kolejowych, które dla PKP PLK były nieopłacalne. Przejęte linie zostały wyremontowane i dziś wykorzystywane są w regularnym ruchu pasażerskim.

Samorządowcy ogłosili właśnie gotowość do przejęcia kolejnych 22 tras w oparciu o ustalenia z PKP S.A. i PKP PLK. – Połączenia bezpośrednie z Wrocławiem otrzymają stolice 4 powiatów, czyli Kamienna Góra, Lwówek Śląski, Góra i Złotoryja, oraz 13 innych miast i kilka gmin o łącznej populacji ponad 225 tysięcy Dolnoślązaków – wyjaśnia radny wojewódzki Patryk Wild w rozmowie z Portalem Samorządowym.

Samorząd liczy na finansowanie inwestycji z Funduszu Kolejowego. Koleje Dolnośląskie zapewniają, że będą gotowe do obsługi nowych połączeń.

Źródło Portal Samorządowy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More